Godziny otwarcia

pon.-pt.: 12:00-20:00
sob.: nieczynne
nd.: nieczynne

W okresie wakacyjnym funkcjonuje wyłącznie Czytelnia im. St. Kierbedziów..

 


Książki elektroniczne dostępne na miejscu

GVRL

Gale Virtual Reference Library

Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy oferuje dostęp do książek elektronicznych (e-books) firmy Gale Cengage (dawniej Thomson Gale).

Więcej informacji na tytułów dostępnych w ramach Gale Virtual Reference Library.


De Gruyter

De Gruyter Museums of the World

19. edycja "Museums of the World"  zawiera opisy ponad 55.000 muzeów z 202 krajów świata. Zamieszczone indeksy dają możliwość wyszukiwania informacji według nazw instytucji, państw, miast, osób (w tym artystów prezentujących swoje dzieła w danym muzeum). Encyklopedia zawiera oddzielną część dotyczącą ok. 500 stowarzyszeń muzealnych ze 132 krajów.

Pozostałe zasoby elektroniczne

Europeana

Europeana

Europeana to repozytorium metadanych obiektów cyfrowych znajdujących się w bibliotekach, muzeach i archiwach cyfrowych, mające za cel udostępnienie dziedzictwa kulturowego i naukowego Europy w internecie. Interfejs Europeany umożliwia obecnie dostęp do kolekcji ponad 15 mln książek, czasopism, fragmentów filmów, map, fotografii i dokumentów w postaci cyfrowej pochodzących z niektórych bibliotek, archiwów, muzeów i archiwów audiowizualnych części krajów Europy.

e-BUW

e-Kolekcja Czasopism Polskich (e-bUW)

Kolekcja poczytnych i rzadkich tytułów prasy polskiej i polskich czasopism naukowych dostępnych w wersji pełnotekstowej; serwis powstał z inicjatywy Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, przy współpracy kilku innych bibliotek.

Bazy bibliotek w kraju i na świecie

EBIB

Baza adresowa bibliotek polskich

Aktualizowana na bieżąco baza adresowa bibliotek polskich w kraju i za granicą, które udostępniają swoje witryny w Internecie.

Lib-Web

Lib-Web

Baza odnośników do stron WWW przeszło 8000 bibliotek z całego świata.