Godziny otwarcia

pon.-pt.: 9:00-21:00
sob.: 9:00-17:00
nd.: 9:00-14:00

Wypożyczalni, Czytelni im. St. Kierbedziów i MKD obowiązują odmienne godziny pracy - więcej

Rozbudowa i modernizacja Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego

INFRASTRUKTURA I SRODOWISKO Syrenka UEEFRR L-kolor

Rozbudowa Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego została sfinansowana przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, oraz przez Województwo Mazowieckie.

Całkowity koszt realizacji inwestycji to 59 519 753,34 zł, w tym dofinansowanie unijne wyniosło 20 000 000,00 zł.

Projekt architektoniczny rozbudowy, oparty na połączeniu czytelni i zadaszonych szkłem dziedzińców z zabytkowym Gmachem im. St. Kierbedziów, wykonała pracownia Bulanda, Mucha – Architekci Sp. z o.o. Nowe wnętrza zaprojektowała firma Dawos Sp. z o.o. Prace budowlane zostały zrealizowane przez konsorcjum firm Mota-Engil Central Europe S.A. i Mota-Engil Engenharia e Construcao S.A., a nadzór inwestorski sprawowała firma Bud-Invent Sp. z o.o.

W ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego”: wyburzono oficyny biblioteczne, podpiwniczono całą nieruchomość, zadaszono dziedzińce, wybudowano i wyposażono nowy kompleks czytelń oraz budynek biurowy.

Rozbudowana Biblioteka zyskała nowe, nowocześnie wyposażone, czytelnie z bezpośrednim dostępem do książek. Zwiększyły się także powierzchnie magazynowe, konferencyjne i wystawiennicze. Zmodernizowane przestrzenie zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ogółem powierzchnia Biblioteki zwiększyła się o 2924m2

INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO - NARODOWA STRATEGIA SPÓJNOŚCI

Szanowni Czytelnicy!
Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 marca 2013 roku następują zmiany w funkcjonowaniu Czytelni Księgozbioru Podręcznego. Czytelnia będzie zamknięta w niedziele, a jej zbiory będą udostępniane w Czytelni Głównej - warunkiem jest wypełnienie i złożenie rewersu na każdą książkę.
Zapraszamy.

Szanowni Czytelnicy!
W związku z przebudową Biblioteki książki bez sygnatur (z lokalizacją w Katalogu Głównym Aleph "W opr. rzeczow." lub "W opr. alfabet.") udostępniane są najwcześniej następnego lub kolejnego dnia po złożeniu zamówienia w Informatorium.

Przepraszamy za utrudnienia.
Informatorium tel.: 22-628-31-38,  22-5374-173; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Go to top