mazowsze serce polski     logo mbc 2 male     logo bip 2 male

pokemonyplakatBurmistrz Miasta Pułtusk i Pułtuska Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają 1 lipca w godz. 11:00-13:00 na piknik rodzinny "Złap Pokemona".

Zapisujcie się już od dziś!

dziecięcyczerwiec1 1W ostatnim miesiącu roku szkolnego 2016/17 w cyklu Filmowe Wtorki zapraszamy do Biblioteki Wilanowskiej na  seanse opatrzone wspólnym tytułem "Dziecięcy czerwiec". W każdy wtorek o godz. 18 będziemy wyświetlać filmy, których przekaz mimo animowanej formy poruszy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Szczegółowy harmonogram jest dostępny w Bibliotece Głównej.

Wstęp wolny!

sloncePrzypominamy o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu skierowanej do najmłodszych w czasie wakacji! W czasie wolnym od lekcji przygotowaliśmy cykl spotkań dla dzieci w wieku 7-12 lat. W okresie 26 czerwca - 7 lipca 2017 r. czekamy na najmłodszych w filiach nr 1 (ul. Osiedlowa 9), 6 (ul. J. Kusocińskiego 13) i 16 (ul. Barycka 2). Poniżej zamieszczamy harmonogramy spotkań w poszczególnych filiach:

Filia nr 1 (ul. Osiedlowa 9),

Filia nr 6 (ul. J. Kusocińskiego 13),

Filia nr 16 (ul. Barycka 2).

2017plakat 3Ruszyła XII edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz patronatem artystycznym Akademii Sztuk Pięknych.

Już po raz kolejny swój talent mogą zaprezentować fotografowie amatorzy, znający miejsca i wydarzenia na Mazowszu, które warto pokazać innym. Temat tegorocznej edycji konkursu - „Mazowsze. Temat rzeka” - nawiązuje do tegorocznych obchodów „Roku Rzeki Wisły” oraz nowego albumu pt. „Mazowsze z biegiem Wisły” i przewodnika o tym samym tytule wydanych specjalnie na tę okazję przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Pragniemy zaprosić uczestników konkursu do podróży po naszym regionie, zwiedzania niezwykłych miejsc, tajemniczych zakątków, które warto uwiecznić na fotografii.

Nabór prac potrwa do 30 czerwca br. Konkurs zostanie przeprowadzony dwuetapowo. W pierwszym etapie Jury wybierze dziesięć wyróżniających się prac, których autorzy wezmą udział w weekendowych wyjazdowych warsztatach fotograficznych organizowanych wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. W drugim etapie spośród zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów Jury wybierze 3 zwycięskie prace, a laureaci zostaną wyróżnieni podczas finałowej gali i otrzymają nagrody.

Zasady i regulamin konkursu dostępne są tutaj.

Ławeczka zaproszenie26 czerwca zapraszamy do ogrodu Książnicy na odsłonięcie ZACZYTANEJ ŁAWECZKI Władysława Broniewskiego z udziałem córki poety Marii Broniewskiej-Pijanowskiej. Ławeczka została sfinansowana ze środków pozyskanych w czasie zbiórki publicznej przeprowadzonej przez Chorągiew Mazowiecką ZHP im. Władysława Broniewskiego.

W programie: występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku – „Piękna jesteś rzeka Wisło, widzę Twe dno” oraz NOC POETÓW z udziałem płockich twórców.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 w poniedziałek 26 czerwca.

rowerami plakat 2017Jeśli lubisz jeździć na rowerze i lubisz dobrą książkę, to zapraszamy w sobotę 24 czerwca do wzięcia udziału w organizowanej przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę w Garwolinie wyprawie rowerowej - „Rowerami z bibliotekarzami”.

Wybieramy się do nieodległego Unina na tamtejsze tereny rekreacyjne. Trasa nie jest długa ani też specjalnie trudna więc bez problemu poradzą sobie z nią także osoby o słabszym przygotowaniu kondycyjnym.

Spotykamy się o godzinie 9:30 w parku im. Józefa Piłsudskiego (obok biblioteki). Wyjazd planujemy o 10:00.
Na miejscu docelowym (Unin) można będzie uzupełnić spalone podczas jazdy kalorie upieczoną nad ogniskiem, pyszną kiełbaską. Przygotowaliśmy dla Was również inne atrakcje.
Na wyprawę zapisać się można osobiście w bibliotece (ul. Nadwodna 1) oraz telefonicznie pod nr 25 682-21-24 do piątku 23 czerwca.

2Mmis wLiteratura30 maja w Domu Polonii w Pułtusku odbyło się uroczyste podsumowanie międzynarodowego projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, w którym Biblioteka brała udział. Naszą instytucję reprezentował Miś Tuliś, który odbył podróż po placówkach oświatowych, by wspólnie z przedszkolakami i uczniami promować czytelnictwo.

Podczas uroczystości zaproszeni goście przeczytali utwory pani Małgorzaty Nawrockiej, autorki książek dla dzieci. Pani Małgorzata Chimkowska, koordynator projektu w Gminie Pułtusk, wręczyła zebranym gościom podziękowania za udział w projekcie, a po części oficjalnej zaprosiła wszystkie zebrane dzieci do wspólnej, misiowej zabawy.

suminska1Tematem przewodnim tegorocznych wakacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim są relacje ludzi ze zwierzętami dlatego 7 lipca odwiedzi nas Dorota Sumińska – weterynarz, psycholog zwierząt, autorka wielu książek, programów telewizyjnych i radiowych o zwierzętach. W swoim dorobku posiada wiele tytułów między „Szczęśliwy pies”, „Szczęśliwy kot”, „Trudne tematy”, „Do serca przytul psa”, „Wierzę w jeże”, „Jak jeż Jerzy został tatą” oraz bestsellerowej książki „Autobiografia na czterech łapach”.

Zanim spotkamy się z Dorotą Sumińską, chcemy pokazać Waszych Pupili. Będzie nam miło, jeśli przyniesiecie  lub przyślecie  nam ich zdjęcie  z podpisem i pozdrowieniami dla naszego Gościa. Wyeksponujemy wszystkie fotografie, które do nas trafią do dnia 1 lipca włącznie.  Zdjęcia (format maksymalnie A5) można przynosić do Wypożyczalni lub Oddziału dla Dzieci. Mailowo prosimy wysyłać je na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

P5230940 Medium23 maja w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, odbyło się spotkanie autorskie z Gają Kołodziej – autorką powieści dla dorosłych i młodzieży, psychologiem i tłumaczem. Swoją przygodę z pisarstwem zaczęła .w wieku 12 lat, wtedy to powstały jej pierwsze opowiadania, zebrane później w tomiku opowiadań Siedem kolorów tęczy, które ukazały się w 2009 roku. Pomimo tak młodego wieku napisała już osiem książek: Wystrzałowa licealistka, Wystrzałowy maturzystka, Dar, Księżniczka w blasku sławy, Dżokej, Przemilczenia i Kalejdoskop wspomnień. Podczas spotkania, które odbyło się poprzez komunikator Skype (autorka w tym czasie przebywa w Korei Południowej), opowiadała młodzieży o swojej przygodzie z literaturą, pasjach oraz o swoim już drugim pobycie w Korei Południowej. Pokazała uczestnikom spotkania szereg slajdów z tego pięknego kraju, opowiedziała o różnych ciekawostkach i kulturze w Korei Południowej. Oprócz pisania autorka rozwija również inne pasje- podróżuje po świecie, uprawia taekwondo oraz izraelską sztukę walki Krav Maga, a także uczy się języka koreańskiego. Spotkanie było bardzo ciekawe i inspirujące. Pani Gaja Kołodziej zachęcała młodzież do tego, żeby w życiu mieli pasje, by ich życie w przyszłości było jedną wielką przygodą i inspiracją dla innych.

dziecięcyczerwiec1 1W ostatnim miesiącu roku szkolnego 2016/17 w cyklu Filmowe Wtorki zapraszamy do Biblioteki Wilanowskiej na  seanse opatrzone wspólnym tytułem "Dziecięcy czerwiec". W każdy wtorek o godz. 18:00 będziemy wyświetlać filmy, których przekaz mimo animowanej formy poruszy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Szczegółowy harmonogram jest dostępny w Bibliotece Głównej.

Wstęp wolny!

Pozostałe aktualności...
Go to top