mazowsze serce polski     logo mbc 2 male     logo bip 2 male

zagosciniec zagadkowyMiejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej - Filia Zagościniec serdecznie zaprasza dzieci  wieku 6-12 lat na zajęcia wakacyjne "Zagadkowy Zagościniec".

wakacje 2017 F2Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice - Filia nr 2 w Brzeźnicy serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w godz. 13:00-16:00 na wakacyjne zajęcia w Bibliotece.

W programie:

- zajęcia plastyczne;

- "tabletowy zawrót głowy";

- turnieje gier planszowych;

- spotkania kolekcjonerów "małych i dużych";

- wakacyjna wymiana książek;

wystawa sierpienDo 31 sierpnia w gmachu głównym Książnicy Płockiej czynna jest wystawa „Nad Wisłą wstaje nasz płocki dzień”, pokazująca związki Płocka i jego mieszkańców z Wisłą w kontekście wielowiekowej historii miasta i współczesności. Na wystawie prezentowane są m.in. dawne ryciny, fotografie archiwalne, zdjęcia współczesne.

Materiały i rekwizyty eksponowane na wystawie dzięki uprzejmości Towarzystwa Przyjaciół Płocka i Towarzystwa Miłośników Radziwia oraz osób prywatnych: Wandy Gołębiewskiej, Piotra Gryszpanowicza, Mariusza Pielacińskiego, Marka Stańczaka. Autorami fotografii współczesnych są Jan Waćkowski, Piotr Statkiewicz, Jerzy Wernik, Grzegorza Gętka, Marek Trzciński oraz Dorota Drzewiecka.

Wystawa została zorganizowana w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły na Mazowszu, a dofinansowana przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.

osiedle alicjaMiejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie - Filia Osiedle Niepodległości serdecznie zaprasza dzieci w wieku 5-11 lat na zajęcia wakacyjne "Alicja w krainie czarów". Zajęcia odbędą się  14, 17, 18 sierpnia w godz. 11:00-12:00.

wakacje z książką konkursHurrra! Wakacje! Wędrówki, przygoda, nowe miejsca, nowi przyjaciele, wylegiwanie się na plaży, bujanie w hamaku... i całe dnie na czytanie! Nareszcie!
Specjalnie dla wielbicieli czytania Wypożyczalnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim przygotowała konkurs fotograficzny: "Wakacje z książką". Wystarczy tylko zrobić zdjęcie wypożyczonej w Wypożyczalni książce, a jedna z atrakcyjnych nagród może trafić w Wasze ręce.
Na zdjęciu nie może zabraknąć pandy, która jest symbolem naszej biblioteki.
Szczegółowy regulamin konkursu dostępny n naszej stronie www.mbpmm.pl oraz na Facebooku..
Życzymy Wam wspaniałych wakacji i pięknych zdjęć.

CZYTELNIA
Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
05-300 Mińsk Mazowiecki
ul. Piłsudskiego 1a
tel. (25) 740-51-04
www.mbpmm.pl

wakacje 2017 mediatekaBiblioteka Publiczna Gminy Kozienice serdecznie zaprasza na zajęcia wakacyjne w Mediatece.

W programie m.in:

- warsztaty decupage dla dzieci;

- warsztaty modelowania z balonów dla dzieci;

- zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży;

- gry planszowe w każdą sobotę w godz. 11:00-14:00.

Szczegóły na plakacie.

P1010164 MediumW dniu 8 czerwca 2017 roku o godz. 18:00 w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu (przy ul. Kusocińskiego 13) odbył się wernisaż zbiorowej wystawy fotograficznej Martwa natura. Zaprezentowano fotografie Iwony Czubek, Iwony Nabzdyk, Barbary Polakowskiej oraz Aldony Sumińskiej. Autorki prac należą do Stowarzyszenia Twórców FOTOKLUB - Region Radomski. 

osiedle alicjaMiejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie - Filia Osiedle Niepodległości serdecznie zaprasza dzieci w wieku 5-11 lat na zajęcia wakacyjne "Alicja w krainie czarów". Zajęcia odbędą się 7, 8, 10, 11, 14, 17, 18 sierpnia w godz. 11:00-12:00.

fotograficzny konkurs 2017Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie zaprasza do udziału w konkursie  fotograficznym p.t. „Jak zmienił się krajobraz naszej miejscowości”.
Tematyką konkursu jest otaczający nas krajobraz postrzegany jako zapis działalności naszej oraz pokoleń naszych przodków. Zadaniem uczestników Konkursu jest uchwycenie zmian zachodzących w lokalnym krajobrazie na przestrzeni lat.

Chcielibyśmy byście skonfrontowali fotografie współczesne – wykonane samodzielnie - oraz archiwalne ze zbiorów własnych lub dostępne na wolnych licencjach - ukazujące zmiany zachodzące w lokalnym krajobrazie. Do pracy należy dołączyć dokumentację opisową zawierającą informację o lokalizacji miejsca, datę wykonania fotografii. Interesujący opis lub ciekawa historia dotycząca fotografowanego miejsca będzie dodatkowym atutem pracy.

Termin nadsyłania prac - 31 sierpnia 2017 r.
Ogłoszenie wyników konkursu - 9 września 2017 r.
Wystawa prac konkursowych odbędzie się w dniach 9 – 24 września 2017 r.

Szczegóły Konkursu w Regulaminie dostępnym w siedzibie Organizatora:

Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie
ul. Nadwodna 1
08-400 Garwolin

na stronie internetowej: www.biblioteka-garwolin.pl

Konkurs realizowany w ramach 25 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu"

17966039 1341372645938344 2881726001853157897 o21 kwietnia w Filii nr 1 odbyło się spotkanie autorskie z Martą Trojanowską – bibliotekarką, pasjonatką Radomia, autorką książek dla dzieci 3 dobre uczynki; Pan Twardowski wraca na ziemię oraz Przygoda z Radomiem. Zbiór ciekawostek. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, które w tym roku przypada w niedzielę - 23 kwietnia. Na całym świecie organizowane są imprezy, które mają na celu promocję czytelnictwa i książki oraz ochronę własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Na spotkanie zaprosiliśmy dzieci z klasy pierwszej PSP nr 9 w Radomiu. Skupiło się ono wokół książeczki Przygoda z Radomiem. Zbiór ciekawostek, która ukazała się na rynku wydawniczym w tym roku. Dzieci losowały zagadki związane z Radomiem, na które próbowały wspólnie odpowiedzieć. A nie były to łatwe pytania! Odpowiedzi znajdowały się jednak we fragmentach czytanej książeczki. A także na fotografiach związanych z Radomiem. Podczas spotkania maluchy mogły wykazać się zdolnościami także plastycznymi i architektonicznymi. Ich zadaniem było „zaprojektowanie” radomskiego zamku. Po raz kolejny przekonaliśmy się że dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona.

Rysunki uczestników spotkania zostaną zamieszczone na blogu poświęconym książeczce: www.przygodazradomiem.blogspot.com.

Na zakończenia dzieci dostały mapy Radomia, na których miały odszukać dziwne nazwy ulic i dzielnic. Ta grupa, która znalazła najwięcej takich miejsc, dostała drobną nagrodę. Spotkanie spodobało się uczestnikom. Okazuje się, że historia Radomia może zaskoczyć także najmłodszych radomian.

Pozostałe aktualności...
Go to top