mazowsze serce polski     logo mbc 2 male     logo bip 2 male

stoiskoMiejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie zaprasza do odwiedzenia stoiska informacyjno - medycznego 18 października w godz. 10:00 - 14:00.

W budynku biblioteki do Państwa dyspozycji będą bezpłatnie:

- badanie ciśnienia tętniczego krwi;

- badanie zawartości poziomu cukru we krwi;

- badanie na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu;

- udzielane będą informacje na temat profilaktyki raka piersi oraz profilaktyki antytoniowej;

- dostępne będą materiały dotyczące profilaktyki HIV i AIDS oraz zdrowego stylu życia.

Zapraszamy

Wieczor z bajka28 2016Wypożyczalnia nr 28, ul. 1 Sierpnia 36 A w Warszawie zaprasza wszystkie 17 października o godz. 17:00 chętne dzieci w wieku 0-6 lat  oraz ich rodziców i opiekunów na głośne czytanie bajek w bibliotece. Bajkowe opowieści czytane są przez bibliotekarzy lub wolontariuszy, zaś po ich zakończeniu czeka wszystkich jak zawsze słodki poczęstunek.
"Słodko" zapraszamy

plakat kinder mleczna kanapka wspolne czytanie 1 KopiaMiejska Biblioteka Publiczna im. B. Prusa w Mławie bierze udział w ogólnopolskiej akcji Kinder Mleczna Kanapka „Przerwa na wspólne czytanie". Placówki, które dostaną największą liczbę głosów otrzymają pakiety książek. 20 najlepszych bibliotek otrzyma zestawy 250 książek i pufy do wspólnego czytania, 100 kolejnych zestawy 50 książek.


Aby zagłosować na bibliotekę należy kliknąć w link https://www.wspolneczytanie.pl/konto, zarejestrować się (rejestracja przebiega błyskawicznie, link do aktywacji konta przeważnie wpada do spamu) oraz wyszukać naszą bibliotekę na liście. Dziennie można oddać jeden głos.

Głosowanie trwa do 31 października 2017 r.

 

Liczymy na Wasze głosy Drodzy Czytelnicy!

PunktCyfrowegoWsparciaSenioraWypożyczalnia nr 28, ul. 1 Sierpnia 36 A w Warszawie zaprasza 17 października w godz. 15:30-18:30 wszystkich seniorów na bezpłatne, indywidualne porady dotyczące obsługi komputera, Internetu, smartfona, tabletu, aparatu fotograficznego i innych urządzeń cyfrowych! W Punktach Cyfrowego Wsparcia Seniora każdy mieszkaniec Warszawy powyżej 60 roku życia może spotkać się z Doradcą Cyfrowym na godzinną konsultację. Wystarczy wcześniej zapisać się telefonicznie na spotkanie z Doradcą Cyfrowym w wybranym przez siebie Punkcie. Punkty znajdują się w każdej dzielnicy Warszawy.
Zapisy: poniedziałek, środa 12.00. -15.00.


Plakat spotkanie Forum Myśli SpołecznejBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga - Południe

oraz

Forum Myśli Społecznej im. Zygmunta Jana Rumla

zapraszają na
spotkanie autorskie
dra Janusza Gmitruka
Demokracja - Społeczeństwo
Obywatel
18.10.2017 r.
godz. 17:30
Biblioteka, ul. Meissnera 5

Grzesiuk1

Serdecznie zapraszamy 17 października o godz. 18:00 do Czytelni Naukowej przy ul. Św. Wincentego 85 na spotkanie z Bartoszem Janiszewskim, który zaprezentuje biografię Stanisława Grzesiuka.

Stanisław Grzesiuk (1918-1963) - niezapomniany pieśniarz uliczny, zwany bardem z Czerniakowa,  autor ogromnie popularnych książek wspomnieniowych „Boso, ale w ostrogach”, „Pięć lat kacetu” i „Na marginesie życia”. Nagrał dziesiątki piosenek, w których ocalił od zapomnienia przedwojenną Warszawę. Autor jego biografii Bartosz Janiszewski dotarł do bliskich Stanisława Grzesiuka, odnalazł niepublikowane nigdzie do tej pory opowiadania i teksty. Pokazał prawdziwą opowieść o człowieku, który tak kochał życie, że nikomu nie chciał go oddać. Bartosz Janiszewski jest dziennikarzem („Newsweek”, „Wprost”) i scenarzystą (HBO i TVN). Piosenki Grzesiuka zaśpiewa Jacek Gutry, także bard - pieśniarz, gitarzysta, laureat licznych nagród, wysoko ceniony mistrz piosenki literackiej.

klub ludzi z pasjaWypożyczalnia nr 28, ul. 1 Sierpnia 36 A w Warszawie zaprasza 17 października o godz. 11:00 wszystkich chętnych, którzy chcą podzielić się swoimi pasjami i zainteresowaniami, a także nauczyć się czegoś nowego na "Rozmowy nie tylko o książkach - Klub ludzi z pasją"
Serdecznie zapraszamy.

Jacek BrydaMiejska Biblioteka Publiczna im. B. Prusa w Mławie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Jackiem Brydą, 18 października 2017 r., godz. 17.00 do czytelni dla dorosłych MBP.

Napisz CVMiejska Biblioteka Publiczna w Wołominie serdecznie zaprasza 17 października o godz. 17:00 na cykl spotkań "Napisz z nami swoje CV".

Podczas kursu uczestnicy nauczą się:

- Gdzie szukać pracy;

- Rozpoznawać dobre oferty;

- Jak napisać atrakcyjne CV;

- Składać CV przez Internet.

DSC 0611W dniu 29 września w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzieci z pułtuskich szkół i przedszkoli miały możliwość wysłuchania pięknych i wartościowych opowiadań oraz zabawnych wierszyków. W rolę lektorów wcielili się specjalni goście, znani pułtuszczanie, przedstawiciele lokalnej władzy oraz instytucji współpracujących z Biblioteką.

Opowiadania przybliżyli dzieciom:

Krzysztof Nuszkiewicz – Burmistrz Miasta Pułtusk

Róża Krasucka – Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk

Beata Jóźwiak – Wicestarosta pułtuski

ks. Michał Podgórski – wikariusz w parafii św. Mateusza

Michał Kisiel – dyrektor Domu Polonii

Andrzej Popowicz – dyrektor Muzeum Regionalnego

Bożena Potyraj – dyrektor Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela

Katarzyna Kalińska – dyrektor Żłobka Miejskiego

Ewa Kowalczyk – dziennikarz Pułtuskiej Gazety Powiatowej

Krzysztof Kamiński – pracownik Powiatowego Urzędu Pracy

dr hab. Radosław Lolo – Dziekan Wydziału Historycznego AH

st. asp. Katarzyna Grzechnik – przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku

Joanna Gregorczyk

Wanda Sochacka i Maria Jastrzębska – uczestniczki Dziennego Domu SENIOR-WIGOR
oraz pracownik Biblioteki: Justyna Brzozowska-Uchnast.

Łącznie w Czytaniu wzięło udział około 150 dzieci. W trakcie czytania aktywnie dzieci uczestniczyły w spotkaniach. W trakcie czytania dopowiadały końcowe słowa historii, zastosowane w wierszach rymy zgadywały.

Pozostałe aktualności...
Go to top