mazowsze serce polski     logo mbc 2 male     logo bip 2 male

DKK03.2017Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkania, podczas których wieczorową porą oddamy się rozmowom o dobrej literaturze, o książkach, które naprawdę warto znać!

23 marca o godz. 18:00 porozmawiamy o "Pani Furii" Grażyny Plebanek, zaś 29 marca również o godz. 18 :00 przeniesiemy się w świat Orientu rozmawiając o "Uczniu architekta" Elif Shafak.

JaniszewskiWypożyczalnia nr 71  przy ul. Żwirki i Wigury 1 w Warszawie zaprasza 22 marca o godz. 17:30 na spotkanie Bartoszem Janiszewskim - dziennikarzem i scenarzystą, a także autorem książki "Grzesiuk. Król życia".
Serdecznie zapraszamy

DSC06140 MediumW dniu 15.03.2017r w Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomniu odbyło się spotkanie z Panem Adamem Kowalczykiem dziennikarzem Radomskiej Grupy Mediowej, do której należą: Radio Rekord, portal cozadzien.pl, bezpłatny Tygodnik 7 Dni oraz sieć ekranów RadomLed.pl. Na co dzień Pana Adama można usłyszeć w Radiu Rekord w porannej audycji „Obudź się”, która prowadzi wraz z Panią Sylwią Pysiak.

Na spotkanie z nim do biblioteki przybyły dzieci z klas III, V oraz kółka dziennikarskiego ze Szkoły Podstawowej nr 21. Pan Adam mówił o trudnym zawodzie dziennikarza, o swojej ulubionej książce „Mały Książę” Antoine de Saint – Exupery. Opowiadał anegdoty z własnego życia, potwierdzające to, że pozory (w tym wypadku głos słyszany na antenie) mogą mylić. Zachęcał dzieci do czytania książek, bo człowiek oczytany jest lepszym dziennikarzem, łatwiej potrafi znaleźć się w nietypowych sytuacjach. Znajomość literatury pomaga też nawiązywać znajomości i przełamać pierwsze lody np. przy przeprowadzaniu wywiadów. Podsumowując: zachęcał dzieci do pisania, czytania i poznania oraz ćwiczenia swojego głosu.

Na zakończenie spotkania, dzieci poprosiły naszego gościa o autografy.

PułtuskXII Ogólnopolski Konkurs Jednego Wiersza 2017 skierowany jest do wszystkich twórców nie zrzeszonych: bardzo młodych, młodych dorosłych i starszych. Do twórców, którzy nie chcą pisać jedynie do szuflady, do postrzegających życie i dających świadectwo obecnym czasom i własnym odczuciom. Celem konkursu o Laur Błękitnej Narwi jest zintegrowanie środowiska twórców nieprofesjonalnych, tych, którzy poezję postrzegają w kategoriach lirycznego "ja", pięknej metafory i klasycznych kanonów poetyckiej strofy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XII Ogólnopolskim Konkursie Jednego Wiersza im. Wiktora Gomulickiego, prosimy o nadsyłanie drogą pocztową jednego wiersza w wybranej przez Autora kategorii: wiersz o Pułtusku lub wiersz o tematyce ogólnej, do 28 kwietnia
2017 r. na adres Pułtuskiej Biblioteki Publicznej. Dopuszczalne jest nadsyłanie wierszy w dwóch kategoriach przez jednego twórcę. Niedopuszczalne jest nadsyłanie wierszy publikowanych i nagradzanych w innych konkursach.

Pierwsza koperta powinna zawierać wiersz – w czterech egzemplarzach - opatrzony godłem słownym i kategorią konkursową (prosimy o dołączenie płyty CD z tekstem wiersza).

W drugiej kopercie (opatrzonej tym samym godłem!) należy podać następujące dane: imię i nazwisko, wiek, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, adres email oraz oświadczenie dotyczące praw autorskich i zgody na przetwarzanie danych osobowych – Załącznik nr 1, a w przypadku osób nieletnich Załącznik nr 2.

Rozstrzygnięcie konkursu o Laur Błękitnej Narwi i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w czerwcu 2017 r. w Domu Polonii w Pułtusku.

Szczegóły konkursu na stronie www biblioteki http://biblioteka.pultusk.pl/

Zabawy logopedyczne poprawione2016 2017Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 22, ul. Ks. J. Chrościckiego 2 zaprasza 21 marca w godz. 17:45-18:30 na zajęcia logopedyczne dla dzieci w wieku 2,5 - 4 lata, których celem jest rozwijanie mowy dzieci poprzez swobodne zabawy rytmiczne, słowne i ruchowe.
Serdecznie zapraszamy

staneckaW cyklu "Podróż bez biletu" zapraszamy na spotkanie z Zofią Stanecką autorką "prawdziwych przygód prawdziwej dziewczynki", czyli opowieści o codziennych wędrówkach Basi, jej rodziny i przyjaciół.

Spotkanie odbędzie się 22 marca o godz. 10 w filii w Powsinie (ul. Przyczółkowa 27a)

klub za regałem plakat 2017.03Wypożyczalnia nr 30, ul. Ks. J. Chrościckiego 2 zaprasza  21 marca o godz. 17:30 na cykliczne spotkania dla czytelników poświęcony tym razem wycinankom kurpiowskim.
Gorąco zapraszamy

marzannaBiblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów serdecznie zaprasza na wiosenne warsztaty plastyczne, podczas których własnoręcznie wykonamy marzanny!

Warsztaty odbędą się we wtorek 21 marca o godz. 17.

Wstęp wolny!

janowskaZiarenko pieprzu. Czy coś tak małego i – zdawałoby się – nieistotnego może kryć w sobie fascynującą historię? Anna Janowska przekonuje, że niejedną! Wykorzystując pieprz jako pretekst do podroży, rusza do Omanu, na Zanzibar i do Kerali w Indiach, skąd przyprawa ta pochodzi. Odkrywa przed nami, jak bardzo te odległe miejsca się przenikają i pokazuje, że za pieprzem stoi nie tylko ocean opowieści, ale również... Ocean Indyjski. Jego brzegi dzięki monsunom od zawsze były dużo bliżej siebie, niż mogłoby się wydawać, gdy patrzymy na mapę – to właśnie pieprz i inne drogocenne przyprawy zbliżyły jego przeciwległe krańce.

Z cyklu Biblioteka Podróży Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza 22 marca o godz. 18:30 na spotkanie z Anną Janowską, która tak pisze o sobie:

"Mam słabość do wysp. I do przygód. Wyścig na wielbłądzie na pustyni Tchar w Radżastanie, tropienie tygrysa w lasach namorzynowych na granicy Indii i Bangladeszu, czy poszukiwanie podwodnych smoków w Wietnamskiej zatoce Halong...
Z podroży zawsze przywożę fascynację. Miejscem, zapachem, człowiekiem. A poza tym? Biżuterię. Pasjami. Tuareskie kolczyki z Maroka, z kamieniami pół szlachetnymi z Indii, z pestek z Gwadelupy czy Panamy. No i smaki, zapachy. Zaklęte w butelce wina, rumu, słoiczku konfitur z mango czy paczce wybornej kawy."

Więcej o jej fascynujących podróżach na blogu dziewczyna w podróży.pl

DKK UWWypożyczalnia nr 71  przy ul. Żwirki i Wigury 1 w Warszawie zaprasza 16 marca o 11:00  na cykliczne spotkania DKK
Tematem przewodnim będą "Niezapomniane podróże" na podstawie literatury podróżniczej B. Pawlikowskiej, M. Wojciechowskiej, P. Kraśki i W. Cejrowskiego.
Zapraszamy

Pozostałe aktualności...
Go to top