mazowsze serce polski     logo mbc 2 male     logo bip 2 male

dkk 20 stycznia 2017

20 stycznia o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piastowie (ul. Warszawska 24) odbędzie się 69. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na które serdecznie zapraszamy!

Podczas kolejnego spotkania DKK w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piastowie wymienimy się refleksjami na temat książki „Dom Augusty” Majgull Axelsson. Jest to szwedzka saga rodzinna, opisująca losy potomków tytułowej Augusty na przestrzeni niemal dwóch wieków (XX/XXI) i pięciu pokoleń. Wielowątkowa opowieść skupia się na losach kobiet, w trudnych chwilach znajdujących schronienie w tytułowym domu Augusty; natomiast mężczyźni w tej historii przeważnie stanowią źródło problemów i „element chaosu”.

Majgull Axelsson (ur. 1947) jest szwedzką pisarką i dziennikarką. Jej pierwsza powieść Daleko od Nilfheimu opowiada o traumach dzieciństwa w Szwecji i na Filipinach. Następna, Kwietniowa czarownica, przedstawia skomplikowane relacje między siostrami i emocjonalne konsekwencje odrzucenia upośledzonego dziecka.

"Dom Augusty" jest trzecią książką tej autorki. W tej opowieści przeplatają się losy Augusty, seniorki roku, jej wnuczki Alicji oraz praprawnuczki – zbuntowanej nastolatki Andżeliki. Wiele je łączy: każda z nich ma piękne, kasztanowe włosy, duże poczucie niezależności i skomplikowane relacje z mężczyznami. Wszystkie w chwilach życiowych zawirowań traktują dom Augusty jak bezpieczną przystań.

Axelsson w niesamowity sposób opisuje ten szepczący dom: „szeleszczący szmer sączący się z niewiadomych zakamarków. Kanciaste spółgłoski staczają się ze schodów jak kulki do gry. Krótkie, pozbawione tchu pauzy dopełniają niemożliwą do usłyszenia baśń, nasycają ją znaczeniami”.

Zapraszamy do lektury i do dyskusji – niekoniecznie właśnie w tej kolejności.

Wszyscy są mile widziani, jesteśmy otwarci na nowych ludzi, nowe propozycje książek i innych atrakcji na kolejne spotkania! Mamy się czuć swobodnie i dobrze się bawić! Tutaj nikt nikogo nie ocenia! Nie musisz wcale znać się na literaturze! Możesz także przyjść nawet, jeśli nie czytałeś/czytałaś książki! Nie bój się dołączyć w trakcie spotkań!!!
Może następną lekturę zaproponują osoby, które właśnie do Klubu dołączą?
Czekamy na Wasze zgłoszenia lub inne pytania:
22 723 65 54
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyskusyjne Kluby Książki to miejsca dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najświeższych i najciekawszych książek, ekskluzywne spotkania z pisarzami i swobodna, niczym nieskrępowana dyskusja​.

Go to top