mazowsze serce polski     logo mbc 2 male     logo bip 2 male

Kulturalni maja glos 2016 plakatSerdecznie zapraszamy 02 lutego na spotkanie autorskie „z półki: HISTORYCZNE” z Grażyną Bąkiewicz w Książnicy Płockiej, Filii bibliotecznej nr 6, ul. Czwartaków 4.

Grażyna Bąkiewicz – autorka książek historyczno-przygodowych, m.in.:  Mieszko, ty Wikingu (wyróżnienie w 23. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego), Kazimierzu, skąd ta forsa?, które ukazały się w cyklu Ale historia; Mówcie mi Bezprym (wyróżnienie w konkursie Książka Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY).

Grażyna Bąkiewicz to nie tylko znakomita i utytułowana pisarka, ale i znawca młodzieżowej duszy. Dzięki inteligencji, empatii i wieloletniej praktyce nauczycielskiej autorka potrafi błyskawicznie nawiązać kontakt z młodzieżą i przeprowadzić – w oparciu o swoje książki – brawurowe spotkanie. Pisarka na spotkaniu przybliży dzieciom zwyczaje na dworach pierwszych Piastów, którego opisała w swojej najnowszej książce Mówcie mi Bezprym, o najważniejszych wydarzeniach Polski Piastów i Jagiellonów opisanych w cyklu Zdarzyło się w Polsce lub o XIX-wiecznej Łodzi, którą opisała w powieści A u nas w domu. Opowieści dzieci fabrykanta.

Projekt KULTURALNI MAJĄ GŁOS!, współfinansowany ze środków Fundacji Fundusz Grantowy dla Płocka, jest projektem partnerskim, realizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek wspólnie z Książnicą Płocką im. Władysława Broniewskiego. Składa się z szeregu interdyscyplinarnych działań o charakterze edukacyjnym, artystycznym i animacyjnym, wykorzystujących innowacyjne formy działania, skoncentrowane na zmianie społecznego postrzegania dostępu do kultury, upowszechniania czytania wśród dzieci i młodzieży jako inwestowania w ich przyszłość, rozwój i zdolności.

Do końca sierpnia przyszłego roku zaproponujemy szereg spotkań autorskich dla dzieci i młodzieży, z „najwyższych półek”: detektywistycznej, historycznej, przygodowej, podróżniczej, dla dziewczyn, dla chłopaków, itd. Będą warsztaty, happeningi, pikniki literackie i street art.

Go to top