mazowsze serce polski     logo mbc 2 male     logo bip 2 male

logo PlockSzanowni Państwo,

ZBIERAMY KSIĄŻKI, czekamy na KSIĄŻKOWE DARY. Od Was!.. naszych Drogich Czytelników i Przyjaciół! Od ludzi z gestem!

Zapraszamy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu niecodziennym, w społecznej kampanii, której celem jest (na początek) zebranie dokładnie 1872 nowych książek, a (później) może i pobicie tej liczby!

Zapytacie, o co chodzi? I dlaczego akurat 1872 tomy?

To nasz ROK JUBILEUSZOWY! Uwierzycie? – Jesteśmy z Wami już 80 lat!

Osiemdziesiąt lat temu zakończona sukcesem działań i ofiarnością mieszkańców Płocka zbiórka książek dała początek tak wówczas oczekiwanej w mieście bibliotece i czytelni. Otwarto je uroczyście 14 listopada 1937 roku na posesji miejskiej przy ulicy Tadeusza Kościuszki 3. Znacie Państwo ten adres!

Dzisiaj marzy nam się podobna, równie spontaniczna i owocna zbiórka wartościowych książek. Marzą nam się także sponsorzy, którzy (w porozumieniu z bibliotekarzami) zakupią i przekażą nam takie książki. Wszystkie dary wzbogacą nasze zbiory i trafią do rąk Czytelników Książnicy.

14 listopada 2017 roku planujemy zakończenie akcji, połączone z niespodzianką…

Nim jednak do tego dojdzie, NA WASZE DARY CZEKAMY JUŻ OD DZIŚ.

O szczegółach kampanii będziemy informować na bieżąco: na naszej stronie internetowej, na FB oraz – dzięki uprzejmości i patronatowi medialnemu „Tygodnika Płockiego” – na łamach gazety. Wierzymy, że płocczanom spodoba się ta inicjatywa i nie tylko powtórzą, ale nawet przebiją efektem wynik historycznej kampanii.

PROSIMY – KONTAKTUJCIE SIĘ PAŃSTWO Z NAMI! Czekamy na Was w siedzibie głównej przy ulicy Tadeusza Kościuszki, a jeżeli bliżej Wam do którejś filii bibliotecznej –  to tam również.

Zorganizujmy sobie piękny WSPÓLNY  jubileusz! Wzbogaćmy sobie bibliotekę!

PS

Ciekawych naszej szerszej wizji jubileuszowego świętowania odsyłamy do tekstu zamieszczonego w 3 numerze „Tygodnika Płockiego” z 17 stycznia 2017 r. i – oczywiście – do kolejnych artykułów, które patronująca nam w przedsięwzięciu Redakcja będzie systematycznie zamieszczała.

Go to top