mazowsze serce polski     logo mbc 2 male     logo bip 2 male

 

zaproszenie Stewart9 marca Książnica Płocka zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa australijskiego artysty Andrew Johna Stewarta -„Skrzyżowanie” .

O wystawie:

„Moje doświadczenie z Polską rozpoczęło się w 2006 r. Odkryłem, że znalazłem się na skrzyżowaniu i ta wystawa symbolizuje moją decyzję o zmianie kierunku z Australii na Polskę. Moja żona Agnieszka miała znaczący wpływ na ten wybór. Ta wystawa, to kolekcja prac pokazujących w szczególności kontrastujące ze sobą krajobrazy i naturę. Adaptacja w nowej kulturze i bycie w dwóch różnych środowiskach odegrało ważną rolę w tym, co namalowałem.

Pomysły na moje prace wzięły się z potrzeby uchwycenia tego, co widziałem i czułem w danym momencie i w danym miejscu. Przestałem być członkiem znanej mi społeczności, stałem się outsiderem, który przygląda się wspólnocie, której chce być częścią.

Prace – według mnie – pokazują przygodę, samotność, piękno i są dowodem na to, że poprzez adaptację można przezwyciężyć trudności i odkryć, co jest sercem każdej kultury i społeczności …”

                                                                                                                                                         Andrew John Stewart

Andrew John Stewart

Australijski artysta mieszkający w Polsce. Od młodych lat przejawiał zainteresowanie wyrażaniem siebie poprzez sztukę. Studiował sztuki wizualne na Deakin University. Przez lata pracował różnymi stylami i środkami wyrazu. Jednak to malowanie daje mu największą wolność w wyrażaniu uczuć. W jego pracach widać ewolucję stylu związaną z istotnymi okresami w życiu. Poprzez emocje wobec wybranego przedmiotu, nieustannie pracuje nad koncepcją obrazu aż do osiągnięcia konkretnej wizji.

Go to top