mazowsze serce polski     logo mbc 2 male     logo bip 2 male

piesni cohenaKsiążnica Pruszkowska i Spółdzielczy Dom Kultury w Pruszkowie zapraszają na recital Eli Dębskiej.

Recital składa się z najpiękniejszych ballad Leonarda Cohena, jednego z najbardziej kultowych piosenkarzy i poetów naszych czasów. W trakcie koncertu usłyszą Państwo między innymi: „Tańcz mnie po miłości kres”, „Niebieski prochowiec”, „Alleluja”  i inne.
Wieloletnia współpraca  Eli Dębskiej z Maciejem Zembatym, wybitnym bardem i poetą, który przetłumaczył i rozpowszechnił Cohena w Polsce, cztery nagrane wspólnie płyty i setki koncertów są gwarancją wysokiego poziomu artystycznego i dostarczą Państwu niezapomnianych wrażeń. To wyjątkowe połączenie poezji Leonarda Cohena i charyzmy artystki sprawia, że słuchacze długo pozostaną pod wrażeniem tego znakomitego koncertu.  Artystka wykorzystuje również wątek spotkania przed wielu laty Leonarda Cohena z Janis Joplin i dołącza do koncertu kilka bardzo ekspresyjnych przebojów tej wspaniałej artystki w tym: „Piece of My Heart”, czy „Mercedes Benz”. Janis Joplin została okrzyknięta największą wokalistką bluesową wszechczasów – żeby się z nią zmierzyć trzeba mieć niepowtarzalność i kunszt zawodowy. Tych cech z pewnością nie brakuje Eli Dębskiej, potrafi rozgrzać publiczność i wprowadzić ich w wyjątkowy klimat szalonych lat „dzieci kwiatów”.

Ela Dębska wykonuje również swoje autorskie piosenki, które zostały docenione przez wielu dziennikarzy muzycznych i podbiły lokalne rozgłośnie radiowe. Singiel „Odeszła” gościł na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Kraków.

Artystce towarzyszą:

             Marcin Spera – bas, kontrabas

             Mateusz Kowalczyk- gitary

            Mateusz Kwapień – akordeon

Zapraszamy 21 kwietnia o godzinie 18.00 do Spółdzielczego Domu Kultury przy ulicy Hubala 5 w Pruszkowie.

WSTĘP WOLNY

Ela Dębska – aktorka, kompozytorka, autorka tekstów, piosenkarka. Ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech, śpiewając opery Verdiego. Będąc aktorką grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała między innymi z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi.

Zadebiutowała w warszawskim Teatrze Kwadrat w spektaklu „Z batutą i Kwadratem”. Przez wiele lat współpracowała z wybitną osobowością, znanym bardem i poetą Maciejem Zembatym, śpiewając ballady Leonarda Cohena. Wspólnie nagrali cztery płyty i zagrali setki koncertów w całej Polsce.

Przez ostatnie lata szlifowała swój warsztat, grając w znanych klubach jazzowo-bluesowych w Paryżu m.in: Franc Pinot, Cafe Universal, Utopia i in. Współpracowała z wieloma znakomitymi francuskimi muzykami m.in:  Idriss Mlanao, Mauro Serri, Khalil Chahine, Eric Jacot.  Niezależnie od tego, w jakim języku śpiewa, wywołuje poruszenie, a jej występom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera.

Samodzielnie nagrała singiel „Odeszła”, do którego skomponowała muzykę i napisała tekst. Piosenka podbiła lokalne rozgłośnie radiowe i gościła na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Kraków. Zaistniała również w audycji „Złote Przeboje” Marka Niedźwieckiego.

W 2012 r. ukazała się jej płyta koncertowa „Kochałam cię dziś rano / I loved you in the morning”, złożona z utworów Leonarda Cohena, Janis Joplin oraz własnych.

Wystąpiła na wielu prestiżowych festiwalach m.in.: Suwałki Blues Festiwal, Jimiway Blues Festiwal, Las Woda&Blues Festiwal, Blues na Becvou w Czechach oraz wzięła udział w wielu koncertach polonijnych m.in.: w Berlinie , Hamburgu, Hannoverze i Brunszwiku.

Go to top