mazowsze serce polski     logo mbc 2 male     logo bip 2 male

TB2017W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i Bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu Bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczne hasło: „Biblioteka. Oczywiście!” ma wzmocnić wizerunek Biblioteki jako instytucji na trwale wpisanej w pejzaż kulturowy lokalnej ojczyzny, która pozwala zaspokajać różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze. W Bibliotece można nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę czy film, nauczyć się języka, spotkać z przyjaciółmi, śpiewać, grać w planszówki, prowadzić poszukiwania genealogiczne, poznać nowoczesne technologie i zdobyć potrzebne informacje z różnych dziedzin.

W mińskiej Bibliotece, z okazji Tygodnia Bibliotek, przygotowaliśmy dla naszych Czytelników specjalne spotkania autorskie i warsztaty dla najmłodszych.
8 maja wystartuje nasza akcja "Biblio-wózek w mieście!" - zabytkowy wózek dziecięcy pełen książek będzie odwiedzał przedszkola i skwerki w naszym mieście promując czytelnictwo wśród najmłodszych. Szkolne i przedszkolne zerówki mogą też wziąć udział w programie "Biblio-plecaczek".
10 maja zapraszamy dorosłych i młodzież na spotkanie z Marią i Przemysławem Pilichami o wielkich polskich podróżnikach, którzy odkrywali nasz świat.
11 maja odbędą się warsztaty "Kocurkowe opowieści" prowadzone przez Wydawnictwo Mamania.
12 maja oprócz corocznych uroczystości z okazji Dnia Bibliotekarza, najmłodsi czytelnicy wezmą udział w "Wieczorze piżamowym".
Wszystkie szczegóły dotyczące imprez znajdują się na naszej stronie www.mbpmm.pl, na profilu Fb oraz na plakatach.

 

Go to top