mazowsze serce polski     logo mbc 2 male     logo bip 2 male

Mamy zaszczyt i przyjemność powiadomić, że odwiedzając Warszawskie Targi Książki mogą Państwo skorzystać z ułatwienia przygotowanego przez Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy - Bibliotekę Główną Województwa Mazowieckiego.
Stworzona Baza Polskiego Rynku Wydawniczego LibriKo, to pierwsza tego typu e-Usługa w kraju kierowana zarówno do wydawców, dystrybutorów, księgarzy, bibliotekarzy jak i czytelników. Łącząc metadane pochodzące z wiarygodnych źródeł, oraz oprogramowanie umożliwiające szybkie odnajdywanie publikacji w znacznym stopniu ułatwi ona Państwu nawigowanie po morzu książek ukazujących się w Polsce.
Katalog OnLine Warszawskich Targów Książki zbudowany w oparciu o bazę LibriKo, zawiera informacje o publikacjach wydawnictw prezentujących swoją ofertę na WTK, niezależnie od roku ich wydania. W ten sposób, obok prezentacji nowości książkowych przez samych wydawców, Katalog uzupełni wiedzę zainteresowanego gościa Targów stwarzając możliwość wglądu w informacje o wydanych przez danego edytora wcześniejszych, dostępnych w Bazie, pozycjach. Stwarza on możliwość przeszukiwania zbiorów według różnych kryteriów, w rodzaju autor, tytuł, wydawca etc. Skorzystanie z niego przez osoby odwiedzające Targi może okazać się bardzo pomocne w uzyskaniu wiedzy o ofercie książkowej danego wydawcy w latach minionych, co dopełni obrazu jego dorobku edytorskiego.WTK

Go to top