mazowsze serce polski     logo mbc 2 male     logo bip 2 male

DSC06658 MediumDnia 5 czerwca 2017 r. w Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu w ramach cyklu „Akademia Zdrowia Forever”, odbyło się spotkanie z pedagogiem i psychologiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 3 w Radomiu. Pani Magdalena Znosko mówiła o tym, kiedy mamy do czynienia z mobbingiem, jak się przejawia, kto może być mobbingowany i jak możemy sobie z tym radzić.

Jest to jeden z najpoważniejszych sresorów negatywnych występujących w rozwiniętych krajach Zachodu. Zjawisko mobbingu wynika w dużej mierze z osobistych predyspozycji psychospołecznych. Często trudno dać sobie z nim radę. Poznając jego źródło można określić sposoby kształtowania swojej osobowości, tak aby się przed nim bronić. Mobbing jako szczególny typ prześladowania może dosięgnąć nas nie tylko w pracy, ale i w szkole, w życiu rodzinnym oraz towarzyskim.

Zainteresowani tym tematem zadawali wiele pytań, co umocniło nas w przekonaniu, że zagadnienie jest delikatne, a jego omówienie – bardzo potrzebne.

Napoje podczas spotkania ufundował Radomski Bank Żywności.

Pozostałe aktualności...
Go to top