mazowsze serce polski     logo mbc 2 male     logo bip 2 male

spotkania z polszczyzną„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”, pisał Mikołaj Rej. Pragnąc zatem ukazać niezwykłość i bogactwo języka polskiego i zachęcając do rozwijania kompetencji językowych każdego z Czytelników, zorganizowaliśmy dla Państwa cykl wykładów pt.: „Spotkania z polszczyzną”.

Prowadzący Prof. dr hab. Andrzej Markowski przewodniczący Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN, profesor zwyczajny w IJP UW przybliży wszystkim uczestnikom zagadnienia polszczyzny, rozwiąże kwestie sporne, ukaże piękno rodzimego języka.

Na pierwszy z cyklu wykładów dotyczący grzeczności językowej zapraszamy 18 września (poniedziałek) o godzinie 18:00 do Biblioteki na ul. Kolegiackiej 3 wszystkich, którym nie jest obca troska o język ojczysty, chęć pięknego i poprawnego ujmowania myśli w słowa i wysławiania się oraz wszystkich pragnących poszerzyć swoją wiedzę. Profesor wyjaśni, czym jest i jak funkcjonuje grzeczność językowa w życiu prywatnym i publicznym oraz w pismach i Internecie.

Pozostałe aktualności...
Go to top