mazowsze serce polski     logo mbc 2 male     logo bip 2 male

sznajderman"Historia rodzinna. Tak prosto i niewinnie brzmi podtytuł książki, w której Monika Sznajderman opowiada o losach swoich bliskich. W rzeczywistości mówi o dwóch rodzinach, żydowskiej i polskiej, o rodzinie ojca i matki, i wcale nie jest to historia prosta i niewinna."

Tym cytatem z przedmowy Martina Pollaka do książki "Fałszerze pieprzu" chcielibyśmy zaprosić Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim na spotkanie z wyjątkową osobą - Moniką Sznajderman, doktorem nauk humanistycznych, antropologiem, prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Krzywa zajmującego się dziećmi z byłych PGR-ów w Beskidzie Niskim, prowadzącą od 20 lat Wydawnictwo Czarne.

Jak sama mówi, pisanie jej się zdarza. Ale ta książka to raczej wydarzenie, docenione zarówno przez czytelników, jak i krytykę. Znalazła się bowiem w finale tegorocznych edycji Nagrody Literackiej Nike oraz Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS.

Zapraszamy na spotkanie i rozmowę o tym, jak to było z jej rodzinną historią. Będzie też o prowadzeniu jednego z najlepszych wydawnictw w Polsce, które w tym roku obchodzi swoje 20-lecie.

Zapraszamy na spotkanie.

CZYTELNIA
Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
05-300 Mińsk Mazowiecki
ul. Piłsudskiego 1a
tel. (25) 740-51-04
www.mbpmm.pl

Pozostałe aktualności...
Go to top