mazowsze serce polski     logo mbc 2 male     logo bip 2 male

rafalWitek215 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świerczach odbyło się spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem, twórcą powieści i wierszy dla dzieci, Laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i wielu innych konkursów literackich.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z kl. III a i III b PSP w Świerczach. To była godzina dobrej literackiej zabawy. Wspólna lektura opowiadań i wierszyków, pogadanka, zagadki, czytanie na szybkość pozwoliły na atrakcyjne przedstawienie warsztatu pracy pisarza i specyfiki tego zawodu. Dzieci mogły uzyskać podstawowe informacje o gatunkach literackich i stosowanych środkach stylistycznych. Przeszły test na pamięć, uruchomiły wyobraźnię, zadawały pytania. Bezpośredni kontakt z pisarzem, ciekawa dynamiczna forma zajęć to przeżycie dla najmłodszych czytelników, a także droga do poznania i polubienia literatury.

Zapraszamy do lektury książek Rafała Witka. Są też w naszej bibliotece. 11 października premiera nowej książki autora pt : „Tresura pióra ″. To pierwszy kurs kreatywnego pisania dla wszystkich dzieci od lat 9.

Pozostałe aktualności...
Go to top