Godziny otwarcia

pon.-pt.: 9:00-21:00
sob.: 9:00-17:00
nd.: 9:00-14:00

Wypożyczalni, Czytelni im. St. Kierbedziów i MKD obowiązują odmienne godziny pracy - więcej

 


Wybierz kontakt:

Kontakt

Czytelnia im. Władysława Bartoszewskiego - Czasopisma i Varsaviana
wejście II; poziom 1
Czynna: pon. - pt.: 9:00 - 21:00; sob.: 9:00 - 17:00, niedziela: 9:00 - 14:00
Czytelnia Czasopism: 22 537 41 70; Czytelnia Varsavianów: 22 537 41 72
Pobierz informację jako: Wizytówka

Łącza

Dodatkowe informacje

Adresy e-mail

Czytelnia Czasopism: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytelnia Varsavianów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Mapa Poziom 1 - Czytelnia im. W. Bartoszewskiego

O Czytelni

W Czytelni udostępniane są zbiory Działu Wydawnictw Periodycznych (gazety, czasopisma, zeszyty naukowe wyższych uczelni, sprawozdania i kalendarze, czasopisma w wersji elektronicznej) oraz książki ze zbiorów Czytelni Głównej. Można uzyskać informacje katalogowe na temat zbiorów zgromadzonych w bibliotece.

Zbiory

Dział Wydawnictw Periodycznych gromadzi wydawnictwa ciągłe polskie publikowane od roku 1801 do chwili obecnej oraz wybrane czasopisma zagraniczne z tego samego okresu. Zbiory Działu to około 26 680 tytułów wydawnictw polskich i obcych, w tym ponad 2000 tytułów bieżących. W wolnym dostępie dla czytelników znajduje się 81 tytułów czasopism polskich oraz 13 tytułów czasopism zagranicznych. Spis tytułów.

Książki, mapy i czasopisma o Warszawie - w wolnym dostępie.

Źródła elektroniczne

W Czytelni można skorzystać z bezpłatnego dostępu do archiwum:"Dziennika Gazety Prawnej", „Gazety Wyborczej" oraz „Rzeczpospolitej". Ponadto można przeglądać elektroniczne wersje 19 innych tytułów, a także przeszukiwać bazy danych indeksujące czasopisma (bazy Biblioteki Narodowej, EBSCO).

Katalogi i kartoteki informacyjne (kartkowe):

  • katalog alfabetyczny i rzeczowy (UKD), rejestrujący wszystkie varsaviana w Bibliotece Głównej wraz z ich topografią - katalog zamknięty w 1996 r.
  • kartoteka biograficzna osób związanych z miastem i regionem - zamknięta w 1992 r. - kontynuacja w postaci elektronicznej
  • kartoteka recenzji ukazującej się varsavianistyki - zamknięta w 1992 r. - kontynuacja w postaci elektronicznej
  • kartoteka tematyczna - zamknięta w 1992 r. - kontynuacja w postaci elektronicznej
  • kartoteka zawartości tygodnika "Stolica" za lata 1946-1989
  • kartoteka poezji o tematyce warszawskiej.

Usługi

Przyjmujemy zamówienia na kserowanie i skanowanie artykułów z udostępnianych na miejscu wydawnictw. W przypadku druków wydanych przed rokiem 1945 konieczne jest uzyskanie zgody kierownictwa Działu. W Czytelni znajdują się na użytek czytelnikówkserokopiarki samoobsługowe na których za zgodą dyżurującego bibliotekarza można kopiować czasopisma wydane po roku 1945 w formacie nie większym niż A4.

Wyposażenie Czytelni

Czytelnicy mają do dyspozycji  stanowiska komputerowe z katalogami oraz dostępem do internet. Można korzystać z własnych komputerów: posiadamy stanowiska wyposażone są w gniazdka elektryczne. Możliwe jest samodzielne wykonywanie kolorowych i czarnobiałych, odpłatnych wydruków i kserokopii na dwóch urządzeniach wielofunkcyjnych. Możliwe jest też bezpłatne skanowanie na pendrive.

Szukaj na stronie