Godziny otwarcia

pon.-pt.: 12:00-20:00
sob.: nieczynne
nd.: nieczynne

W okresie wakacyjnym funkcjonuje wyłącznie Czytelnia im. St. Kierbedziów..

 


Kontakt

Czytelnia im. Stanisławów Kierbedziów
wejście II; poziom 1
Czynna: pon. - pt.: 9:00 - 21:00; sob.: 9:00 - 17:00, niedziela: nieczynna
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
22 537 41 29
Pobierz informację jako: Wizytówka

Łącza

Dodatkowe informacje

 

Mapa Poziom 1 - Czytelnia im. St. Kierbedziów

O Czytelni

Dział Zasadniczy Druków Zwartych, którego częścią jest Czytelnia im. St. Kierbedziów, proponuje czytelnikom książki o tematyce ogólnej, z przewagą humanistyki (z wyjątkiem zasobów działów specjalnych). 

Zbiory

Posiadamy książki wydane w XIX, XX i XXI wieku. Cimelia wydane w latach 1801 - 1830 udostępniane są wyjątkowo, w uzasadnionych przypadkach. Księgozbiór podręczny Czytelni zawiera: serie I i II Biblioteki Narodowej, słowniki, leksykony, encyklopedie. Obok książek w formie tradycyjnej mamy też kilkaset tytułów na krążkach CD oraz CD-ROMy i kasety będące dodatkami do książek. Pozycje te udostępniamy o ile czytelnik posiada własny sprzęt do odtworzenia (nie ma stanowiska komputerowego do odtwarzania płyt CD).

Usługi

Zamawianie książek przez Internet
Można zamówiać tylko książki znajdujące się w Katalogu Głównym. Zamówiona książka czeka na Czytelnika dobę. Po przyjściu do Czytelni należy poinformować o złożeniu zamówienia. Można zamawiać książki do Czytelni Głównej, Podręcznej oraz Varsavianów.
Kopiowanie
Podczas pobytu w Czytelni istnieje możliwość wykonania odbitek kserograficznych. Można wówczas skorzystać z Pracowni Reprograficznej (na parterze), obsługiwanej przez pracownika Biblioteki lub z kserokopiarek samoobsługowych znajdujących się w Czytelni Głównej. Karty zbliżeniowe umożliwiające kserowanie można kupić w Pracowni Reprograficznej. Kserujemy książki wydane po 1945 roku. Z wydanych wcześniej wykonujemy skany w Pracowni Reprograficznej (w godzinach od 10:00 do 20:00). O chęci skserowania fragmentu czytanej książki należy zawsze poinformować dyżurującego bibliotekarza.
Wypożyczanie beletrystyki do domu
Zamówienia składa się za pośrednictwem Internetu po zalogowaniu się do katalogu. Ze zbiorów Magazynu Czytelni można wypożyczyć tylko jeden tytuł na okres jednego miesiąca oznaczony w katalogu sygnaturą zakończoną literą [w]. Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w punkcie II §3 Regulaminu Czytelni.

Wyposażenie Czytelni

W Czytelni istnieje możliwość skorzystania z bezprzewodowego Internetu na własnym komputerze Czytelnika. Prawie wszystkie stoły w Czytelni posiadają gniazdka elektryczne. W Czytelni do dyspozycji czytelników udostępniona jest także kolumna reprograficzna ułatwiająca samodzielne wykonywanie fotokopii zbiorów za pomocą własnych aparatów fotograficznych. Możliwe jest samodzielne wykonywanie czarnobiałych, odpłatnych kserokopii na dwóch urządzeniach.

Szukaj na stronie