Godziny otwarcia

pon.-pt.: 9:00-21:00
sob.: 9:00-17:00
nd.: 9:00-14:00

Wypożyczalni, Czytelni im. St. Kierbedziów i MKD obowiązują odmienne godziny pracy - więcej

 


printerDla czytelników udostępnione są samoobsługowe urządzenia wielofunkcyjne umożliwiające wykonywanie kserokopii, wydruków oraz skanów w oparciu o system kart zbliżeniowych.

Cennik wydruków i kserokopii wykonywanych na urządzeniach samoobsługowych

 

Zasady korzystania z urządzeń wielofunkcyjnych

1.Z samoobsługowych urządzeń wielofunkcyjnych można korzystać przy użyciu kart zbliżeniowych (Karta Czytelnika Biblioteki, Karta do sporządzania wydruków i kserokopii). Urządzenia są zainstalowane we wszystkich czytelniach Biblioteki poza Czytelnią Muzeum Książki Dziecięcej, Czytelnią Starych Druków i Rękopisów i Czytelnią Archiwum.

2.Jako karta do systemu wydruków może być wykorzystywana zbliżeniowa Karta Czytelnika Biblioteki oraz karty do sporządzania wydruków i kserokopii, które można kupić w Pracowni Reprograficznej.

3.Karta Czytelnika Biblioteki w celu wykorzystywania w systemie wydruków musi zostać zainicjalizowana - można to zrobić w Pracowni Reprograficznej lub w Recepcji. Karty do sporządzania wydruków i kserokopii są naładowane do wartości pozwalającej na samodzielne wykonanie 5 jednostronnych, czarno-białych kopii lub 5 jednostronnych, czarno-białych wydruków z komputera w formacie A4.

4.Kartę można doładować za dowolną kwotę w Pracowni Reprograficznej lub samodzielnie w automatach wrzutowych (na monety), zainstalowanych na terenie Biblioteki. Każda dokonana transakcja (zakupu karty lub doładowania) zostanie potwierdzona wydrukiem paragonu, który jest dowodem zakupu w przypadku reklamacji.

5.Minimalna wartość doładowania to 0,40 zł, co pozwala na wykonanie jednej strony kserokopii lub jednej strony wydruku w formacie A4. Do bezpłatnego skanowania wystarczy karta zainicjalizowana przez pracownika.

6.W przypadku wykonywania większego formatu niż A4 lub kserokopii/wydruku w kolorze, kartę należy doładować odpowiednio większą kwotą, zgodnie z cennikiem.

7.Kserokopie, wydruki i skany wykonuje się samodzielnie. Każde urządzenie ma wbudowany czytnik, który po włożeniu karty rozpozna liczbę zgromadzonych na niej środków i umożliwi wykonanie odpowiedniej liczby wydruków lub kserokopii. Jeśli w trakcie wykonywania kopii lub wydruku (nie dotyczy skanowania) liczba środków spadnie do 0, urządzenie zostanie zablokowane, a aktualne zadanie zostanie przerwane.

8.W ramach systemu można korzystać z pozostałych kopiarek samoobsługowych (bez czytników) zainstalowanych w Bibliotece. W tym przypadku opłata za wykonane kopie zostanie pobrana z karty czytelnika w odpowiedniej kwocie przez bibliotekarza (na zainstalowanym czytniku kart zbliżeniowych).

9.Podane ceny dotyczą kserokopii i wydruków jednostronnych. Czytelnicy mają możliwość dwustronnego kopiowania lub drukowania (po obu stronach kartki) w tzw. systemie duplex. Ponoszą jednak koszty wykonania dwóch jednostronnych kopii lub wydruków, ograniczając jedynie ilość wykorzystanego papieru.

10.Reklamacje można zgłaszać w bibliotecznej Pracowni Reprograficznej w ciągu 7 dni od daty zakupu karty lub jej doładowania, za okazaniem dowodu zakupu (paragonu).

 

Drukowanie

 1. Na ekranie komputera wybierz z Pliku opcję Drukuj.
 2. W polu Drukowanie wybierz liczbę stron i kopii.
 3. W polu Drukowanie wybierz Właściwości (tu możesz wybrać drukowanie czarno-białe lub w kolorze; automatycznie ustawione jest drukowanie czarno-białe).
 4. Naciśnij przycisk OK.
 5. Na ekranie pojawi się okienko Serwer dokumentów – szczegóły. W celu zabezpieczenia materiałów własnych wypełnij puste pola. Najważniejsze pola to nazwa użytkownika i hasło. Hasło powinno składać się z 4. do 8. cyfr
 6. Podejdź do drukarki i włóż kartę.
 7. Na panelu dotykowym pojawi się numer twojej karty, stan środków na karcie oraz przybliżone ilości wydruków/kopii, które możesz wykonać z posiadanymi środkami.
 8. Naciśnij przycisk WYDRUKI. Na panelu dotykowym wybierz swój plik, następnie wprowadź hasło z klawiatury numerycznej i naciśnij OK. Możesz wybrać z panelu dotykowego opcję Podgląd i sprawdzić, co będziesz drukować. Możesz też usunąć swój plik (przycisk  Usuń plik na panelu dotykowym), wydrukować określone strony z dokumentu (przycisk Drukuj określ. Str. na panelu), lub zmienić wydruk na dwustronny  (należy nacisnąć Na ekran drukowania na panelu i wybrać Kopia 2-stron. Góra do góry)
 9. Naciśnij największy zielony przycisk (obok klawiatury numerycznej).
 10. Odbierz wydruk i kartę.
 11. Pliki do wydruku, nie usunięte przez użytkownika, są usuwane automatycznie po północy.

Kserowanie

 1. Naciśnij przycisk KSERO.
 2. Włóż kartę do czytnika.
 3. Podnieś pokrywę urządzenia i umieść dokument w kopiarce.
 4. Na ekranie dotykowym wybierz ilość kopii (automatycznie ustawiona jest 1 kopia). Możesz też wybrać - za pomocą odpowiednich przycisków na panelu dotykowym - kopiowanie w kolorze oraz zmienić format kserokopii.
 5. Naciśnij największy zielony przycisk (obok klawiatury numerycznej).
 6. Odbierz kopię i kartę.

Skanowanie

 1. Naciśnij przycisk Skaner.
 2. Włóż kartę do czytnika.
 3. Podnieś pokrywę urządzenia i umieść dokument w kopiarce.
 4. Na ekranie dotykowym naciśnij "Ręczny wpis" i w kolejnym oknie wprowadź swój adres e-mail.
 5. Naciśnij największy zielony przycisk (obok klawiatury numerycznej) w celu rozpoczęcia skanowania.
 6. Zakończ skanowanie przyciskiem # na klawiaturze numerycznej.
 7. Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą i odszukaj wiadomość z tematem "BPW Koszykowa - dokumenty zeskanowane"

Wynajmij Bibliotekarza

Wynajmij Bibliotekarza

Dział Informacyjno-Bibliograficzny zaprasza do korzystania z indywidualnych konsultacji z bibliotekarzem, podczas których przedstawione będą zasady poruszania się po zasobach Biblioteki i internetowych bazach danych oraz metody tworzenia bibliografii załącznikowej. Spotkanie takie, trwające do 45 minut, może odbyć się od poniedziałku do piątku w Czytelni im. F. Czerwijowskiego i Informatorium w godzinach otwarcia Biblioteki. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu poprzez poniższy formularz co najmniej trzy dni przed proponowanym terminem spotkania. Potwierdzeniem rezerwacji...

Czytaj więcej

Pokój Pracy Grupowej

Pokój Pracy Grupowej

Szanowni Państwo,   Zapraszamy do korzystania z Pokoju Pracy Grupowej działającego przy Czytelni Księgozbioru Podręcznego im. Faustyna Czerwijowskiego. W Pokoju pracować może maksymalnie 8 osób. Skorzystanie z Pokoju możliwe jest po dokonaniu rezerwacji (na maksymalnie 3 godziny dziennie) za pomocą poniższego formularza i otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji od Bibliotekarza. Pokój wyposażony jest w stół konferencyjny z gniazdami elektrycznymi wyprowadzonymi na blacie co umożliwia łatwe podłączenie notebooków, ładowarek itp. Wyposażeniem pokoju jest także projektor multimedialny (chęć skorzystania z...

Czytaj więcej

Dostęp do Internetu (komputery stacjonarne, hotspot)

Dostęp do Internetu (komputery stacjonarne, hotspot)

Z bezpłatnego dostępu do Internetu na terenie Biblioteki może korzystać każdy czytelnik, posiadający ważną Kartę Czytelnika Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej woj. Mazowieckiego. Informatorium: 4 stanowiska Czytelnia Księgozbioru Podręcznego im. F. Czerwijowskiego: 4 stanowiska Czytelnia im. Stanisławów Kierbedziów: 2 stanowiska Pokój Pracy Grupowej: 1 stanowisko Czytelnia Czasopism i Varsavianów im. W. Bartoszewskiego: 7 stanowisk Czytelnia Sztuki, Rzemiosł Artystycznych i Kartografii: 4 stanowiska Ponadto w całej Bibliotece możliwy jest bezprzewodowy dostęp do Internetu za pośrednictwem hotspotu.

Czytaj więcej

Usługi reprograficzne, laminowanie, oprawa kołowa, skanowanie - Pracownia Kserograficzna

Usługi reprograficzne, laminowanie, oprawa kołowa, skanowanie - Pracownia Kserograficzna

Usługi reprograficzne laminowania, kołowej oprawy grzbietowej oraz skanowania wraz z zapisem na nośniki cyfrowe wykonywane są w Pracowni Kserograficznej.  

Czytaj więcej

Usługi reprograficzne - urządzenia samoobsługowe

Usługi reprograficzne - urządzenia samoobsługowe

Dla czytelników udostępnione są samoobsługowe urządzenia wielofunkcyjne umożliwiające wykonywanie kserokopii, wydruków oraz skanów w oparciu o system kart zbliżeniowych. Cennik wydruków i kserokopii wykonywanych na urządzeniach samoobsługowych   Zasady korzystania z urządzeń wielofunkcyjnych 1.Z samoobsługowych urządzeń wielofunkcyjnych można korzystać przy użyciu kart zbliżeniowych (Karta Czytelnika Biblioteki, Karta do sporządzania wydruków i kserokopii). Urządzenia są zainstalowane we wszystkich czytelniach Biblioteki poza Czytelnią Muzeum Książki Dziecięcej, Czytelnią Starych Druków i Rękopisów i Czytelnią Archiwum. 2.Jako karta do systemu...

Czytaj więcej

Wynajem sali konferencyjnej

Wynajem sali konferencyjnej

Biblioteka posiada w pełni wyposażoną Salę Konferencyjną. Szczegółowe informacje dotyczące wyposażenia oraz cen wynajmu Sali Konferencyjnej znajdą Państwo w Biuletynie Informacji Publicznej Biblioteki.

Czytaj więcej

Wynajem pomieszczeń bibliotecznych do celów filmowania

Wynajem pomieszczeń bibliotecznych do celów filmowania

Osoby zainteresowane filmowaniem i fotografowaniem pomieszczeń bibliotecznych, prosimy o kontakt z Działem Administracyjnym, tel.: (22) 537 41 61. Cennik usług dla instytucji w zakresie filmowania i fotografowania pomieszczeń bibliotecznych (ceny netto).

Czytaj więcej

Filmowanie i fotografowanie profesjonalnym sprzętem użytkownika

Filmowanie i fotografowanie profesjonalnym sprzętem użytkownika

Biblioteka oferuje usługi związane z fotografowaniem i filmowaniem zbiorów profesjonalnym sprzętem użytkownika. Cennik usług znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Biblioteki.

Czytaj więcej

Warsztaty dla maturzystów, licealistów i gimnazjalistów

Warsztaty dla maturzystów, licealistów i gimnazjalistów

Dział Informacyjno-Bibliograficzny zaprasza uczniów szkół licealnych i gimnazjalnych na bezpłatne warsztaty, poświęcone metodom wyszukiwania materiałów w katalogach i innych źródłach informacyjnych. Uczniowie mają możliwość zapoznania się z dostępnymi tradycyjnymi i elektronicznymi źródłami informacji, zwiedzenia biblioteki, przeprowadzenia samodzielnych poszukiwań pod okiem bibliotekarza. Zapraszamy grupy co najmniej siedmiu uczniów (niekoniecznie z udziałem nauczyciela).

Czytaj więcej

Kwerendy

Kwerendy

Dział Informacyjno-Bibliograficzny oferuje sporządzanie płatnych kwerend. Usługa obejmuje przygotowywanie informacji rzeczowych i bibliograficznych wymagających pogłębionych poszukiwań oraz zestawień bibliograficznych w oparciu o zbiory i bazy naszej Biblioteki oraz katalogi innych bibliotek. Biblioteka nie wykonuje zestawień bibliograficznych do prac maturalnych i dyplomowych.

Czytaj więcej

Szukaj na stronie