Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

chlebOrganizatorzy festiwalu za cel stawiają sobie promocję chleba, pokazanie jego powszechności i równocześnie różnorodności. Festiwal obejmuje dwa segmenty: pierwszy to prezentacja wypieków pieczywa według receptur kultywowanych w różnych częściach świata, drugi to ekspozycja producentów pieczywa oraz związanych z piekarnictwem produktów.

Do udziału w żywej prezentacji chlebów świata zaproszono: Casa Artusi (Dom Ojca Kuchni Włoskiej) z prezentacją piady, producentów pity, macy oraz opłatka wigilijnego, Muzeum Żywego Piernika w Toruniu, Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną z pokazem wypieku rogali świętomarcińskich, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu z wypiekiem chleba na zakwasie, przedstawicieli ambasad z wszystkich kontynentów z pokazem własnej tradycji wypieku chleba. Nie zabraknie też pokazu rodzajów ziarna oraz mąki.

Festiwal będzie bezprecedensową ekspozycją chlebów świata, pozwalająca poznać nie tylko dzieje chleba, ale też wszelkie jego odmiany występujące w różnych regionach świata. Taka prezentacja to podkreślenie uniwersalnego charakteru chleba, jako pożywienia, które w znanej czy nieznanej nam dotychczas innej formie można znaleźć w każdym zakątku kuli ziemskiej zamieszkałym przez ludzi. Odkąd istnieje pismo, wzmiankowano na temat chleba, toteż, dodatkowo, jego kultowa i kulturowo – symboliczna wartość jest nie do przecenienia.


W programie między innymi:

Piekarnicze prezentacje realizowane co godzinę w kilkunastu salach lekcyjnych.
Odwiedzając te "laboratoria piekarnicze" można będzie poznać historię starodawnych mąk, sposób przygotowania pieczywa przez rzymian i palestyńczyków, abilność piekarzy z Chin, Indonezji, Syrii, i innych atrakcji. Nie zabraknie też wypieku starodawnego razowego pieczywa
w piekarni domowej oraz ekologicznego wędzenia wędlin prezentowanego przez ekspertów z Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

Laboratoria piekarnicze - co godzinę będzie można poznać sposoby przygotowania: piady, pity, rogali świętomarcińskirgo z Poznania, bio pieczywa, ziaren i starodawnych mąk, chlebów z Australii i Oceanii, Chin, Bułgarii, Francji, Indonezji, Palestyny, Syrii, Serbii, Włoch i innych stron świata.

Wystawa chlebów świata

Biesiady chlebne - piątek i sobota, od godz. 19.00 - 22.00
Rezerwacje: 22 22 45 804, 22 22 45 805, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jarmark Chlebów Świata i dodatków
chleb litewski, sękacz, cebularz, pieczywa bezglutenowe, chleb życia, chleb bez mąki, mrowisko, ciasta, sery krowie, kozie, owcze, sery dojrzewające, żubrowiec, miody, pierzga, pyłek kwiatowy, przyprawy, zioła, bakalie, ekologiczne wędliny, powidła z buraków cukrowych z Mazowsza
.
Degustacje kanapek chlebów świata

Szukaj na stronie