Godziny otwarcia

pon.-pt.: 9:00-21:00
sob.: 9:00-17:00
nd.: 9:00-14:00

Wypożyczalni, Czytelni im. St. Kierbedziów i MKD obowiązują odmienne godziny pracy - więcej

 


fot wystawaBiblioteka Publiczna m.st. Warszawy serdecznie zaprasza na wystawę pt. Wielobarwny Świat Kultur Muzycznych w obiektywie Elżbiety Wieteski-Czechowicz. Wystawę można oglądać w dniach 19-30 września w Odpoczytelni.

Autorska wystawa fotograficzna powstała z inspiracji Międzynarodowym Warszawskim Festiwalem Skrzyżowania Kultur organizowanym przez Stołeczną Estradę. Jego bogate co do treści i formy projekty artystyczne sprawiają, że uczestnicy koncertów muzyki Folk i Etno odbywają muzyczne podróże po świecie.                                                          

Prezentowana wystawa fotograficzna przybliża bogactwo muzycznych kultur świata i nawiązuje do różnych tradycji wielu narodów. Fotografie z wystawy przedstawiają artystów-wykonawców w trakcie ich koncertów. Wielu z nich to sławne gwiazdy wielkiego formatu. W swej twórczości prezentują różne gatunki muzyki od jazzu, przez folk, sambę, hip-hop, calypso, pop, soul, rock, afro... ale zawsze nawiązują do muzyki tradycyjnej, do korzeni. Muzyczne kultury różnych krajów, regionów i odległych zakątków - ich piękno i bogata egzotyka - przeplatają się i tworzą atrakcyjną, wielobarwną mozaikę kultur świata. Jego odbiorcy w atrakcyjny sposób poznają świat – ten festiwal daje dużo radości, przybliża świat i uczy szacunku dla jego barwnej wielokulturowości.

Międzynarodowy Warszawski Festiwal Skrzyżowania Kultur organizowany jest przez Stołeczną Estradę od 12.lat. Najbliższa edycja festiwalu rozpocznie się 24.września. Tematem przewodnim będzie „Głos” – naturalny, indywidualny instrument muzyczny, który posiada człowiek. Wśród wielu wykonawców, nie zabraknie gwiazd, poruszających się w świecie muzyki tradycyjnej, jak Susana Baca pieśniarka z Peru oraz artystki – Ester Rada śpiewającej nowy soul z elementami muzyki etiopskiej.

Wystawa Wielobarwny Świat Kultur Muzycznych to echo wspaniałych muzycznych wrażeń z poprzednich festiwali.

Zapraszamy

Szukaj na stronie