Godziny otwarcia

 

pn., śr., pt.: 13:00 - 19:00


wt., czw.: 9:00 - 15:00


sob.-nd.: nieczynne

 

Informujemy, że w dniu 15 czerwca 2020 roku, Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego otwiera kolejne czytelnie:
 
Czytelnię im. Władysława Bartoszewskiego - Czasopisma

Czytelnię im. Władysława Bartoszewskiego – Varsaviana

Czytelnię Sztuki i Kartografii

Muzeum Książki Dziecięcej

Otwarte pozostają Wypożyczalnia oraz Czytelnia im. St. Kierbedziów w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy.

Do odwołania zamknięta pozostaje Czytelnia im. F. Czerwijowskiego

 

Biblioteka będzie otwarta w następujących godzinach:

 • pon., śr., pt.: godz. 13.00 – 19.00
 • wt., czw.: godz. 9.00 – 15.00
 • Pracownia Reprograficzna: 
  • pon., śr., pt.: godz. 13.00 – 18.00
  • wt., czw.: godz. 9.00 – 15.00


 1. W celu zachowania bezpiecznej odległości między użytkownikami Biblioteka wprowadza następujące limity:
  Czytelnia St. Kierbedziów  30 miejsc, Czytelnię Sztuki i Kartografii 20 miejsc, Czytelnia Czasopism – 14 miejsc, Czytelnia  Varsavianów – 4 miejsca, Muzeum Książki Dziecięcej - 3 miejsca, Wypożyczalnia – 3 osoby; odległości pomiędzy osobami będą wynosić min. 1,5 m.
 2. Pracownicy obsługi będą regulować liczbę osób wchodzących w tym samym czasie do Biblioteki i nadzorować przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
 3. Osoby przychodzące po raz pierwszy do Biblioteki z zamiarem zapisu i skorzystania z Czytelni zostaną zarejestrowane w punkcie Informatorium w holu gmachu im. Kierbedziów.
 4. W Bibliotece obowiązuje nakaz noszenia masek ochronnych. Użytkownik bez maski nie zostanie obsłużony.
 5. Użytkowników Biblioteki obowiązuje dezynfekcja dłoni. Przy wejściu do Biblioteki  i w Czytelni dostępne są dozowniki z płynem dezynfekującym.
 6. W Bibliotece obowiązuje nakaz utrzymania bezpiecznej odległości pomiędzy użytkownikami w każdej przestrzeni placówki, wynoszący min. 1,5 m.
 7. Czytelnia St. Kierbedziów, Czytelnia Czasopism, Czytelnia Sztuki i Kartografii i Czytelnia im. Władysława Bartoszewskiego – Varsaviana udostępniają zbiory jedynie w swoich Czytelniach (jednorazowo do 5 wol.).  Czytelnia im. F. Czerwijowskiego udostępnia swoje zbiory w każdej w/w Czytelni. 
 8. Zbiory należy zamawiać wyłącznie on-line, zamówienia na papierowych rewersach nie będą przyjmowane. Zamówienia realizujemy do godziny 18.30 w pon., śr, i pt. oraz do godziny 14.30 w wt. i czw.
 9. W Czytelniach udostępniamy komputery z dostępem do katalogu i baz on-line. Istnieje możliwość podłączenia własnych urządzeń do bezprzewodowego Internetu. Na komputerach stacjonarnych nie będzie dostępna usługa korzystania z Internetu.
 10. Zamówienia na czasopisma, zbiory z Czytelni Sztuki i Kartografii, Czytelni Varsavianów, Muzeum Książki Dziecięcej oraz zbiory z zeskanowanego katalogu kartkowego należy składać za pośrednictwem Informatorium: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Katalog kartkowy znajdujący się w Bibliotece nie będzie dostępny.
 11. Wprowadza się zakaz wolnego dostępu do zbiorów wystawionych w czytelniach. Zbiory podaje bibliotekarz.
 12. Zwrócone materiały zostaną poddane 3-dniowej kwarantannie, podczas której nie będzie możliwe ponowne ich wypożyczenie przez innego czytelnika ani kopiowanie w pracowni ksero. Książki znajdujące się w kwarantannie mają odpowiednie oznaczenie w katalogu komputerowym Biblioteki. Na życzenie użytkownika istnieje możliwość odłożenia dla niego zwróconych pozycji na dzień następny.
 13. W przypadku czasopism oraz zbiorów z katalogu zeskanowanego rekomendujemy wcześniejsze upewnienie się czy zbiory te nie są poddane kwarantannie. Prosimy wysyłać zapytania na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 14. Na terenie Biblioteki jest czynna Pracownia Reprograficzna, która przyjmuje zamówienia drogą elektroniczną, kopiowanie jest płatne, zgodnie z obowiązującym cennikiem.
 15. W Czytelniach są dostępne samoobsługowe urządzenia wielofunkcyjne do kserowania i skanowania zbiorów. Skany na urządzeniach samoobsługowych są bezpłatne.
 16. W związku z potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa wyłącza się z użytkowania szatnię. Obowiązuje zakaz wnoszenia na teren Biblioteki bagaży i pakunków o dużych rozmiarach.
 17. Na terenie Biblioteki, czytelników obowiązuje zakaz spożywania posiłków.

 

W Bibliotece odbywa się regularny monitoring codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania czystości  w  czytelniach, pomieszczeniach sanitarnohigienicznych, ciągach komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów, klawiatur, włączników. 

Czytelnik przebywa w Bibliotece na własną odpowiedzialność. 

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (Regulamin ogólny czytelń po 15.06.2020.pdf)Regulamin ogólny czytelń po 15.06.2020.pdf 131 kB
ul. Piłsudskiego 1a
05-300 Mińsk Mazowiecki
25 740 50 86 (Informacja), 25 740 50 68 (Sekretariat), 25 740 51 67 (Wyp.), 25 740 51 04 (Czyt.), 25 740 50 87 (Oddz. dla Dzieci)
ul. Spółdzielcza 1
05-074 Halinów
22 783 60 09
ul. Wrońskiego 1
05-070 Sulejówek
22 783 28 13, 22 783 20 13