Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 ryba
W sali wystawienniczej przy Czytelni Sztuki, Rzemiosł Artystycznych i Kartografii prezentowana jest wystawa przedstawiająca twórczość ekslibrisową dziesięciu artystek polskich: Stanisławy Błotnickiej – Bandych, Zofii Fijałkowskiej, Marii Hiszpańskiej – Neumann, Zofii Horodyńskiej – Waśkowskiej, Aliny Kalczyńskiej – Scheiwiller , Małgorzaty Korolko, Wandy Korzeniowskiej, Marii Kulikowskiej, Edwardy Przeorskiej i Hanny Stańskiej. Dorobek tych artystek w dziedzinie ekslibrisu (może poza Hanną Stańską) nie jest imponujący, bowiem nie był to główny nurt ich wypowiedzi artystycznej. Warto jednak zapoznać się z tą formą ich działalności. Wykonane przez nie księgoznaki reprezentują bowiem wysoki poziom artystyczny i zajmują ważne miejsce w historii ekslibrisu polskiego.

 

 mein_buch.jpg  Solski.jpg

 

Wystawę „Ekslibrisy w twórczości graficzek polskich” można oglądać od 15 kwietnia do 31 maja.

Serdecznie zapraszamy

 

Szukaj na stronie