Godziny otwarcia

pon.- pt.: 9:00-21:00

sob.: 9:00-17:00

nd.: 9:00-14:00

Więcej...

ebsco

Bazy naukowe

EBSCO

EBSCO

W ramach projektu EIFL Direct, udostępniamy kilkanaście bibliograficznych i pełnotekstowych baz danych, indeksujących anglojęzyczne periodyki naukowe z różnych dziedzin wiedzy. Bazy zawierają także dane encyklopedyczne, fachowe informacje medyczne oraz opracowania. Bazy są aktualizowane na bieżąco.

Więcej informacji na temat zawartości bazy.


Elsevier Science Direct

Elsevier ScienceDirect

Baza ScienceDirect produkowana przez Elsevier Science zawiera elektroniczne wersje czasopism naukowych Elsevier publikowanych przez wydawnictwa Elsevier oraz Academic Press i Harcourt Health Science.

Czasopisma są dostępne jako baza danych ScienceDirect OnLine (SDOL) na platformie SciVerse wydawcy oraz na platformie Infona w ICM.

Więcej informacji na temat zawartości bazy.


SPRINGER

SPRINGER

Pełnotekstowa baza danych zawierająca czasopisma i książki, opublikowane przez koncern wydawniczy Springer Verlag oraz Kluwer Academic Publishers.

Czasopisma i książki Springer można przeglądać na platformie SpringerLink wydawcy oraz na platformie Infona w ICM.

Więcej informacji na temat zawartości bazy.


Web of Science

Thomson Reuters Web of Science

Platforma Web of Science obejmuje bazy bibliograficzno-abstraktowe firmy Thomson Reuters, w tym bazy abstraktowo-bibliometryczne, tzw. indeksy cytowań, dostępne w ramach ogólnopolskiej licencji krajowej. Wszystkie bazy można przeglądać bezpośrednio w serwisie wydawcy lub na serwerze ICM (część baz).

Więcej informacji na temat zawartości bazy.


Science

Science Magazine

Czasopismo Science jest udostępniane w ramach ogólnokrajowych licencji akademickich, z serwera wydawcy - American Association for the Advancement of Science. Licencja krajowa Science pozwala na dostęp do bieżącego rocznika i archiwów od 1997 r.

Więcej informacji na temat zawartości czasopisma.


Nature

Nature
International weekly journal of science

Czasopismo Nature jest udostępniane w ramach ogólnokrajowych licencji akademickich, z serwera wydawcy Nature Publishing Group (NPG).  Licencja krajowa Nature pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i 4 roczników archiwalnych (tzn. w roku 2010 dostęp do roczników 2006-2010, w roku 2011 dostęp do roczników 2007-2011 itd.), a roczniki od 2010 będą archiwizowane na serwerze krajowym. W przyszłości możliwe jest także zakupienie starszych archiwów Nature.

Więcej informacji na temat zawartości czasopisma.

Bazy prawnicze

LEX Omega on-line
System informacji prawnej wraz z modułami Prawo Europejskie i Komentarze.
 
Aktualizowany na bieżąco system informacji prawnej on-line, którego wydawcą jest Wolters-Kluwer. Dostęp do baz prawniczych LEX Omega możliwy jest w Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy na stanowiskach komputerowych jedynie w Czytelni im. Faustyna Czerwijowskiego.

PBP
Zespół Polskiej Bibliografii Prawniczej Instytutu Nauk Prawnych PAN
 
Elektroniczna wersja Polskiej Bibliografii Prawniczej obejmuje okres  od 1965 roku do chwili obecnej.
Jest aktualizowana na bieżąco.
 

Archiwa gazet polskich

Dziennik Gazeta Prawna Dziennik Gazeta Prawna

Gazeta Wyborcza

Gazeta Wyborcza

Archiwum zawiera artykuły, które ukazały się w Gazecie Wyborczej od 1989 roku - łącznie ponad 4 miliony artykułów z codziennych wydań Gazety Wyborczej. Archiwum jest zasilane nowymi artykułmi na bieżąco.

Więcej informacji na temat zawartości archiwum.


Rzeczpospolita

Rzeczpospolita

Elektroniczne Archiwum to zebrane w jednym miejscu i czytelnie zaprezentowane informacje opublikowane w wydaniu papierowym dziennika „Rzeczpospolita” od 1993 roku. Ponad milion tekstów w jednym miejscu.