Czytelnie i usługi

Na terenie całej Biblioteki Czytelnicy mają możliwość: korzystania ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, podłączenia własnych urządzeń do bezprzewodowego Internetu, dostępu do bazy danych subskrybowanych przez Bibliotekę (wyjątek stanowi baza prawnicza Lex Omega, która jest dostępna jedynie w Czytelni im. Faustyna Czerwijowskiego oraz cyfrowa wypożyczalnia Academica, która znajduje się w Informatorium), korzystania z usług reprograficznych za pośrednictwem Pracowni Kserograficznej lub samodzielnego wykonywania wydruków i kserokopii przy pomocy urządzeń wielofunkcyjnych i bezpłatnego skanowania wybranych zbiorów. Więcej informacji na temat usług Biblioteki znajduje się w regulaminach i cennikach.

Uwaga. Biblioteka od 1 lipca do 31 sierpnia 2022 funkcjonuje w zmienionych godzinach.

 
 

Muzeum Książki Dziecięcej

Muzeum Książki Dziecięcej
 • tel.:
  22 537 40 29, 22 537 40 27
 • e-mail:
  mkd@koszykowa.pl
 • Czynna:
  pon. - pt.: 10.00 – 21.00; sob.: 10.00 – 17.00; nd.: 10.00 - 14.00*
 • Adres:
  wejście II; poziom 0

 

* Od dnia 8.05.2022 r. w każdą niedzielę książki z działu Muzeum Książki Dziecięcej będą wydawane do Czytelni im. Faustyna Czerwijowskiego (podręcznej). Prosimy składać rewersy elektroniczne i odbierać zamówienie, a także zajmować miejsce w czytelni podręcznej. Rewersy papierowe można składać w czytelni działu MKD, po czym korzystać z książek w czytelni podręcznej. Godziny funkcjonowania czytelni MKD w niedziele pozostają niezmienne: 10.00-14.00. 

 

Księgozbiór MKD to polskie książki dla dzieci wydawane od 1801 roku do czasów najnowszych, polskie czasopisma dla dzieci, wybrane książki i czasopisma obcojęzyczne, w tym polonica, oraz bogata literatura fachowa polska i obca. Więcej…

 

Muzeum Książki Dziecięcej podlegają dwa oddziały: Wypożyczalnia im. Haliny Rudnickiej i Izba Pamięci Marii Kownackiej.