Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Katalog Główny

Zautomatyzowany katalog, zawierający informacje o publikacjach wpływających do czytelń od 1993 r. oraz o całości zbiorów Wypożyczalni. Wyszukiwanie w katalogu realizowane jest w systemie Primo. Po przejściu do katalogu dostępna jest szczegółowa informacja o jego zawartości.

Instrukcja zamawiania książek oraz sprawdzania stanu konta w systemie Primo

Książki bez sygnatur z lokalizacją "W opr. rzeczow." lub "W opr. alfabet." udostępniane są najwcześniej następnego dnia po złożeniu zamówienia w czytelni.

Jeśli w Katalogu Głównym brakuje poszukiwanej pozycji, należy korzystać z katalogów kartkowych zeskanowanych lub katalogów kartkowych poszczególnych czytelni specjalnych.

Możliwy jest też alternatywny sposób wyszukiwania za pomocą dotychczasowego interfejsu systemu Aleph: wyszukiwanie w całym katalogu lub katalogi poszczególnych czytelń i wypożyczalni


Zeskanowany katalog kartkowy książek

Alfabetyczny katalog kartkowy w wersji elektronicznej - uzupełnienie Katalogu Głównego - zawierający informacje o książkach polskich i zagranicznych, XIX i XX-wiecznych (wydanych do 1993 r. włącznie) w zbiorach Czytelni im. St. Kierbedziów oraz wszystkich czytelni specjalnych.


Zeskanowany katalog kartkowy czasopism zagranicznych i sprawozdań

Dwa alfabetyczne katalogi kartkowe w wersji elektronicznej:

  • Katalog czasopism zagranicznych - zawierający informacje o tytułach wychodzących od XIX w. - do wpływów z roku 2002, udostępnianych w Czytelni Czasopism i Czytelni Sztuki
  • Katalog sprawozdań - obejmujący informacje o sprawozdaniach opublikowanych od XIX w. - do wpływów z roku 2002.

Katalog Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej

Zautomatyzowany katalog zdigitalizowanych publikacji dostępnych za pośrednictwem Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej. Udostępniono w nim przede wszystkim cyfrowe materiały ważne dla naszego regionu: varsaviana i mazoviana (stanowią 2/3 zasobu). Po przejściu do katalogu dostępna jest szczegółowa informacja o jego zawartości.

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (Instrukcja_Primo.pdf)Instrukcja - system PrimoInstrukcja zamawiania książek oraz sprawdzania stanu konta w systemie Primo1338 kB