Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Na Profesora zawsze można było liczyć: zarówno w sprawie rozbudowy siedziby Biblioteki, jak i uzupełniania zbiorów czy organizacji wydarzeń kulturalnych. Od lat związany ze środowiskiem bibliotekarskim i bibliofilskim szczególnym uczuciem darzył Bibliotekę na Koszykowej – "ulubioną bibliotekę warszawską" – jak określił ją w niedawno wydanej książce. Nam, pracownikom Biblioteki, bardzo zależało, aby tak było nadal.

Władysława Bartoszewskiego zapamiętamy przede wszystkim jako hojnego darczyńcę, który przez ostatnie lata co miesiąc, a czasami nawet częściej przysyłał do Biblioteki nie tylko nowości wydawnicze (głównie varsaviana), ale i druki starsze – nierzadko cimelia, a także jako ofiarodawcę cennych zbiorów z okresu II wojny światowej, w tym prasy powstańczej, dzięki czemu w posiadaniu Biblioteki znalazła się jedna z większych w kraju kolekcja tych wydawnictw.

Szczególną rolę odegrał Pan Profesor jako członek Komitetu Honorowego Modernizacji i Rozbudowy Biblioteki Publicznej Miasta Stołecznego Warszawy, zwłaszcza na etapie starań Biblioteki o uzyskanie środków na rozbudowę siedziby książnicy. Niestety, Biblioteki nowej, pięknej jak nigdy, już nie zobaczy.

Panie Profesorze dziękujemy!
Dyrekcja i Pracownicy
Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy
Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego