Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

"Faras" - spotkanie z dr hab. Stefanem Jakobielskim prof. PAN

 

 Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego we współpracy z Instytutem Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk, zapraszają na spotkanie z dr hab. Stefanem Jakobielskim prof. PAN, archeologiem i epigrafikiem, który od początku lat 60. XX wieku brał udział w badaniach archeologicznych w Faras.
 

Prof. Stefan Jakobielski jest autorem wielu wybitnych i unikatowych publikacji, jednym z pionierów nubiologii i pracownikiem Zakładu Archeologii Śródziemnomorskiej PAN od 1961 r. Brał udział w badaniach w Tell Atrib, Palmyrze, Deir el-Bahari i Qasr Ibrim, a także kierował pracami prowadzonymi w Starej Dongoli. 

 

W roku 2002 otrzymał Order Obu Nilów z Gwiazdą – najwyższe sudańskie odznaczenie, jakie może otrzymać cudzoziemiec, przyznawane przez Prezydenta Sudanu w uznaniu zasług dla archeologii i kultury tego kraju. Otrzymał również Order Odrodzenia Polski.

 

Spotkanie odbędzie się w dn. 13 grudnia o godz. 18.00 w sali konferencyjnej w gmachu im. St. Kierbedziów (przy ul. Koszykowej 26/28 w Warszawie). 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Wydarzenie będzie transmitowane on-line i dostępne na kanale YouTube Biblioteki.