Godziny pracy

 

pon.-pt. 10.00-21.00

sob. 10.00-15.00

ndz. 10.00-14.00

 

Więcej

 

 

Czytelnie i usługi

Na terenie całej Biblioteki Czytelnicy mają możliwość: korzystania ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, podłączenia własnych urządzeń do bezprzewodowego Internetu, dostępu do bazy danych subskrybowanych przez Bibliotekę (wyjątek stanowi baza prawnicza Lex Omega, która jest dostępna jedynie w Czytelni im. Faustyna Czerwijowskiego oraz cyfrowa wypożyczalnia Academica, która znajduje się w Informatorium), korzystania z usług reprograficznych za pośrednictwem Pracowni Kserograficznej lub samodzielnego wykonywania wydruków i kserokopii przy pomocy urządzeń wielofunkcyjnych i bezpłatnego skanowania wybranych zbiorów. Więcej informacji na temat usług Biblioteki znajduje się w regulaminach i cennikach.

 
 

Wypożyczalnia im. H. Rudnickiej

Wypożyczalnia im. H. Rudnickiej
 • tel.:
  22 869 05 35
 • e-mail:
  ohr@koszykowa.pl
 • Czynna:
  pon., śr. pt. - 14:00-19:00; wt., czw. - 10:00-15:00
 • Adres:
  ul. Sułkowskiego 26

 

Drodzy Czytelnicy!

Biblioteka im. H. Rudnickiej od 26 kwietnia 2021 r. otwarta jest w następujących godzinach:

 

Poniedziałki, środy, piątki: 14.00-19.00

Wtorki, czwartki: 10.00-15.00 *

*od 14.06 do 30.07 Oddział będzie czynny w zmienionych godzinach:

poniedziałek - piątek 9.00 - 17.00

 

Można korzystać z księgozbioru dla dzieci i młodzieży w wolnym dostępie, czytać książki na miejscu, a także wypożyczać je do domu.

W sprawie zamówień prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy: tel. (22) 869 05 35, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pomoc w odnalezieniu książek w katalogu uzyskać można na miejscu lub kontaktując się z dyżurującym bibliotekarzem. Odbiór zamówień możliwy jest jedynie w Bibliotece im. H. Rudnickiej.

Aby skorzystać z biblioteki, należy zasłonić usta i nos, przed wejściem do wypożyczalni zdezynfekować ręce przygotowanym płynem. Należy zachować 1,5 metra odstępu.

Przygotowane zostały krzesła w holu, który pełni rolę poczekalni. W pomieszczeniu wypożyczalni może przebywać 1 osoba dorosła, pozostali czytelnicy mają możliwość poczekać na swą kolej w holu. W czytelni przygotowane zostały miejsca dla czytelników, chcących skorzystać z książek na miejscu, z odpowiednim odstępem.

Przypominamy także o możliwości korzystania z naszego ogrodu. W godzinach pracy biblioteki można pracować, odbywać spotkania, a także relaksować się w ogrodzie, gdzie czekają na Państwa leżaki, meble ogrodowe oraz namiot. Nie jest konieczna wcześniejsza rezerwacja. Trzeba tylko zgłosić swą chęć skorzystania z ogrodu w momencie pojawienia się w bibliotece.

Dokładamy wszelkich starań, aby bezpieczeństwo czytelników oraz pracowników biblioteki było zachowane, ale czytelnicy odwiedzają ją na własną odpowiedzialność.

***

Placówka składa się z wypożyczalni książek dla dzieci oraz dla młodzieży i dorosłych. Pracownicy, zgodnie z wolą pisarki, opiekują się Gabinetem Haliny Rudnickiej i udostępniają zainteresowanym jego zbiory. Współpracują ze szkołami im. Haliny Rudnickiej, a także z innymi instytucjami i organizacjami. Zbiory zawierają książki popularnonaukowe i literaturę piękną. Więcej