Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Zapraszamy na spotkanie z Zofią i Michałem Miedzińskimi - autorami książki "Skandynawia. Światło północy".
Michał Miedziński wykładowca psychologii pracy oraz socjologii zarządzania, autor wystaw fotograficznych oraz publikacji o tematyce skandynawskiej i przyrodniczej.
Zofia Miedzińska z wykształcenia jest filozofem. W wolnych chwilach zajmuje się malarstwem, grafiką, fotografią oraz ilustracją. Autorka kilku wystaw fotograficznych. Pasjonatka skandynawskich wysp i archipelagów, szczególnymi względami darzy Wyspy Owcze.
Autorzy od kilkunastu lat podróżują głównie na Północ Europy. Przemierzają Skandynawię samochodem, pieszo z plecakiem po fińskich parkach narodowych, kajakiem po jeziorach, oraz rowerami zwłaszcza na wyspy Bornholm, Olandię, Gotlandię, Alandy, Szetlandy i Orkady. Starają się bywać w Skandynawii o różnych porach roku, żeby doświadczyć tego, jak zmienia się tam przyroda. Latem cieszyć się z dnia polarnego, niezachodzącego słońca za kołem polarnym, spotkań z reniferami, oganiać się od milionów komarów w lapońskiej tajdze, podziwiać niesamowite kolory fińskiej jesieni, grę świateł zorzy polarnej zimą, kiedy temperatura spada do -43 stopni, czy soczyście zieleniejącą trawę na dachach farerskich domów na Wyspach Owczych lub przeciwstawiać się wiatrowi wydymającemu ubrania i zatrzymującemu w miejscu.
Zapraszamy!
Noc Bibliotek - Sobota 4 czerwca 2016
Godz. 18.00 – Sala Konferencyjna
Wstęp wolny

Szukaj na stronie