Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Miljenko Jergović w Polsce!

Zapraszamy 15 czerwca o godz. 18.30 na spotkanie z autorem wydanej przez Wydawnictwo Książkowe Klimaty książki "Wilimowski", laureatem Nagrody Literackiej Środkowej Europy "Angelus" Miljenkiem Jergoviciem.

Tytułowym bohaterem powieści jest polski piłkarz z okresu międzywojennego Ernest Wiimowski, później grający w barwach III Rzeszy, który na mistrzostwach świata w roku 1938 strzelił Brazylii cztery bramki podczas jednego spotkania.

Miljenko Jergović - urodzony w 1966 roku w Sarajewie. Poeta, prozaik, publicysta. Jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy chorwackich zadebiutował tomikiem wierszy "Opservatorija Varsava" (1988), za który otrzymał dwie nagrody literackie. Jego prozatorski debiut, tom opowiadań "Sarajevski Marlboro" (1994), również zwrócił uwagę krytyki i od razu został przełożony na kilka języków.

Dorobek Jergovicia jest spory - 6 tomów wierszy i kilka wyborów poezji, 6 tomów opowiadań, 15 powieści. Jergović jest stałym felietonistą dziennika "Jutarnji list", publikuje w czasopismach chorwackich, bośniackich i serbskich, jego felietony, wywiady i korespondencja ukazały się w wydaniach książkowych. Jest laureatem wielu bośniackich i chorwackich nagród literackich oraz Nagrody im. Ericha Marii Remarque'a (1995), Premio Grinzane Cavour i Premio Napoli. "Ruta Tannenbaum" weszła w 2010 roku do finału Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, a w 2012 roku Jergović otrzymał tę nagrodę za powieść "Srda śpiewa o zmierzchu w Zielone Świątki". Mieszka na wsi pod Zagrzebiem.

Szukaj na stronie