Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Woj. Mazowieckiego w porozumieniu z organizatorem wykonawczym Śląskich Targów Książki – firmą Murator EXPO przygotowała Katalog Online z informacjami o publikacjach wystawców Śląskich Targów Książki (książkach aktualnych i wydawanych w przeszłości).

To cenne wsparcie dla odwiedzających Targi, narzędzie ułatwiające odnalezienie na Targach konkretnych publikacji, a jednocześnie ukłon w stronę wydawców za przekazywane Bibliotece od lat egzemplarze obowiązkowe.

Katalog uruchomiony zostanie w oparciu o jedno z najnowocześniejszych narzędzi informatycznych służących do przeszukiwania baz bibliograficznych, dzięki któremu użytkownik może w łatwy sposób odnajdywać informacje posługując się różnymi kryteriami (m.in. autor, tytuł, nazwa wydawcy, dziedzina wiedzy).

Katalog jest dostępny na stanowiskach komputerowych w punktach Informacji Targowej oraz na stronie Targów slaskczyta.pl.

Podstawę katalogu stanowi prowadzona przez Bibliotekę Baza Polskiego Rynku Wydawniczego LibriKo, zawierająca informacje o około 80% książek, jakie ukazały się w Polsce po 1997 roku (szacunek na podstawie danych statystycznych „Ruch Wydawniczy w Liczbach” opracowanych przez Bibliotekę Narodową oraz „Polski Rynek Książki” opracowanych na zlecenie Instytutu Książki). Baza budowana jest niemal w 100% w oparciu o opisy książek trafiające do Biblioteki na podstawie ustawy z dnia 7 listopada 1996 r o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznych.

Zachęcamy do korzystania!

 

stk logo