Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Serdecznie zapraszamy 28 listopada o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Filipem Springerem, promujące jego najnowszą książkę „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”.

 

3D Book SpringerFilip Springer -  reporter i fotograf współpracujący z największymi polskimi tytułami prasowymi. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury (2012). Jego reporterski debiut – książka Miedzianka. Historia znikania – znalazł się w finale Nagrody im. R. Kapuścińskiego za reportaż literacki 2011 i był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2012. Jest także finalistą Nagrody Literackiej Nike 2012 i laureatem trzeciej edycji konkursu stypendialnego dla młodych dziennikarzy im. Ryszarda Kapuścińskiego. "13 Pięter" to jego czwarta książka. Wcześniej ukazały się: Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u, Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni  i Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach. W 2016 roku książka "13 pięter" otrzymała nagrodę Śląski Wawrzyn Literacki 2015.

Blog Filipa Springera: http://filipspringer.com/blog/

 

Miasto Archipelag to projekt reporterskiej podróży Filipa Springera przez mniejsze miasta, które były kiedyś stolicami województw. To jednocześnie pierwszy w Polsce dokumentalny eksperyment, który wykorzystuje internet, serwisy społecznościowe, prasę oraz stację radiową.  Byłe miasta wojewódzkie na których koncentruje się autor, nadal są ważnymi centrami życia gospodarczego i kulturalnego. Poszukiwania własnej, niezależnej drogi rozwoju często przynoszą tu nieoczekiwane i fascynujące rezultaty. Trzydzieści jeden ośrodków tworzy archipelag możliwości, szans, frustracji i rozczarowań. Pozytywna energia i determinacja mieszają się tu ze zwątpieniem i rezygnacją. Na spotykaniu z autorem Miasta Archipelag będziemy mieli możliwość zapoznania się z rezultatami projektu i osobistymi doświadczeniami autora z podróży po „Polsce mniejszych miast”.

Zapraszamy !

Szukaj na stronie