Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Już 12 grudnia kolejne spotkanie Design Practice!

Za oknem śnieg, niebawem przerwa świąteczna i noworoczna — przed nami chwila relaksu i spokoju, więc tym razem zapraszamy Was na spotkanie analogowe. Będziemy rozmawiać o książkach!

Marcin Piotrowski, Head of User Experience Design z Play, opowie o tym jak książki wpływają na jego życie oraz kształtują świadomość, a projektantka Emilka Bojańczyk podzieli się doświadczeniami związanymi z projektowaniem książki. Będzie o treści i o formie!

Marcin Piotrowski: W poszukiwaniu źródeł: barbarzyńcy zmagania z modernizmem” - W krótkich, żołnierskich słowach będę chciał się podzielić refleksją o tym, jak książki (a właściwie ich treści) pozwoliły mi lepiej poznać samego siebie i sprawić, że wiem gdzie stałbym, gdybym urodził się kiedy indziej i zajmował się czym innym.
Marcin Piotrowski pracuje w Play w Dziale Marketingu, gdzie zajmuje się UX (czymkolwiek on jest). Bardziej jednak interesuje go szeroko rozumiany design. Nie jest projektantem! Nie projektuje!

Emilka Bojańczyk: ”Książka – przedmiot" - Książka funkcjonuje na dwóch poziomach. Jest nośnikiem informacji i pod kątem czytelności i dopasowania do treści powstaje projekt typograficzny. Ale funkcjonuje też jako przedmiot, często piękny – i tym różni się od informacji na ekranie. Powstaje z papieru, nici, kleju, tektury, farby. Opowiem o projektowaniu na styku tych dwóch poziomów.
Emilka Bojańczyk jest projektantką, współwłaścicielką studia graficznego Podpunkt i agencji cyfrowej Superskrypt.


Zapraszamy! Sala konferencyjna Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy - Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego, ul. Koszykowa 26/28; godz. 19:00

Szukaj na stronie