Szanowni Państwo,

Narodowe Centrum Kultury ma zaszczyt zaprosić Państwa na debatę pt. „Kto nas uczy historii? O pozaszkolnych sposobach uczenia (się) o przeszłości”, która odbędzie się 24 stycznia 2017 roku (wtorek) o godzinie 18.00 w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy przy ul. Koszykowej 26/28 (sala konferencyjna).

Debata jest trzecią z cyklu spotkań dotyczących świadomości historycznej Polaków w oparciu o najnowsze badania opinii społecznej przeprowadzone w ramach programu badawczego NCK wraz z TNS Polska.Spotkanie będzie poświęcone pozaszkolnym źródłom zdobywania wiedzy o historii Polski.Z przeprowadzonych badań wynika, że duża część Polaków czerpie wiedzę o naszej przeszłości z popularnych ostatnio rekonstrukcji historycznych, seriali telewizyjnych czy gier komputerowych. Będziemy dyskutować o tym, w jaki sposób wpływa to na naszą znajomość dziejów.

Organizatorami są Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Muzeum Historii Polski.

W dyskusji wezmą udział:

Zofia Kozłowska – wiceprezes Polskiego Towarzystwa Historycznego ds. Edukacji Historycznej, nauczycielka historii i autorka podręczników,

dr Izabela Franckiewicz-Olczak – socjolog, medioznawca, adiunkt w Zakładzie Badań Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego,

Zbigniew Gluza – redaktor i wydawca, opozycjonista w PRL, założyciel i prezes Ośrodka Karta.

Dyskusję poprowadzi dr Wojciech Stanisławski – historyk i publicysta.

 

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie Państwa obecności
w terminie do 20 stycznia 2017 roku
(e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 22 21 00 179).