Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu:  MĘSKI PUNKT WIDZENIA
 
Modyfikowane genetycznie rośliny, zwierzęta, ludzie?
Czy bać się modyfikacji genetycznych?
 
Gościem spotkania będzie prof. dr hab. Paweł Golik, który Golik jest dyrektorem Instytutu Genetyki i Biotechnologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego i szefem grupy mitochondrialnej obróbki RNA, popularyzuje genetykę. Zajmuje się m.in. badaniem roli kodowanych jądrowo białek zaangażowanych w metabolizm RNA w mitochondriach, a także wykorzystaniem drożdży do modelowania ludzkich chorób związanych z zaburzeniami jądrowej kontroli ekspresji genomu mitochondrialnego.
 
Laboratorium Instytutu Genetyki i Biotechnologii Wydziału Biologii UW jest jednostką badawczą o długoletniej tradycji. Zakład Genetyki powstał w 1957 r.  jako część Instytutu Botaniki, a na początku 2006 roku przekształcił się w Instytut Genetyki i Biotechnologii. Jest pierwszym ośrodkiem, w którym na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych rozpoczęto klonowane genów w Polsce. Laboratorium może pochwalić się jedną z pierwszych w Polsce publikacji w "Nature" w 1974 r. W budynku dzielonym z Instytutem Biochemii i Biofizyki PAN pracownicy instytucji dysponują pełnym wyposażeniem do standardowych technik biologii molekularnej. Przy Instytucie działa Koło Naukowe Biologii Molekularnej, wspierające także studentów z innych kół naukowych na Wydziale Biologii.
 
13 lutego 2017 r.  (poniedziałek)  godz. 18.30 - wstęp wolny
ul. Koszykowa 26/28
sala konferencyjna na I p. gmachu im. St. Kierbedziów

Szukaj na stronie