Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Dwugłos na ciekawy temat”, które tym razem poświęcone będzie filmowi dokumentalnemu "Mów mi Marianna".

marianna plakatFilm zdobył dwadzieścia trzy nagrody na festiwalach w Polsce i za granicą, między innymi w Krakowie, Locarno, Petersburgu, Barcelonie, Tel Awiwie, Kijowie, Lizbonie, Chicago, Los Angeles i wygrał 55 Krakowski Festiwal Filmowy w 2015 r. Marianna to czterdziestoletnia atrakcyjna kobieta. Odeszła od osób, które kochała. Pozwała rodziców do sądu, bo tylko tak mogła zmienić zapis w metryce. A wszystko po to, by zmienić płeć. Okazało się, że życie napisało scenariusz, jakiego nikt się nie spodziewał, a cena wolności i wymarzonej kobiecości jest bardzo wysoka.

Po projekcji zapraszamy na rozmowę z reżyserką i operatorem.

Karolina Bielawska - reżyser i scenarzysta

Absolwentka Reżyserii Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie.

Kształciła się pod kierunkiem wybitnych polskich twórców filmowych takich jak Andrzej Wajda i Wojciech Marczewski. Reżyser fabularnych etiud filmowych oraz filmów dokumentalnych, które były prezentowane i nagradzane na wielu festiwalach w Polsce oraz za granicą. Laureatka Nagrody Charles’a E. Guggenheim’a dla najlepszego debiutującego reżysera 2016. Nominowana do Paszportów Polityki 2015 w kategorii film oraz do Nagrody im. Krzysztofa Krauze. Wiceprezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich od 2016 roku.

Kacper Czubak - operator filmowy i reżyser filmów dokumentalnych

Studiował sztukę operatorską na WRiTV im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach pod kierunkiem wybitnego fotografa i operatora prof. Bogdana Dziworskiego. Stypendysta na wydziale operatorskim Czeskiej Akademii Filmowej FAMU w Pradze. Jest autorem zdjęć do filmów fabularnych i dokumentalnych. Realizował projekty min. w Birmie, Pakistanie, Sudanie, Angoli, Etiopii, na Filipinach i w Dagestanie. Jego film pt.: “18kg” w roli reżysera i operatora zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Human Doc w Warszawie w 2012 r. oraz DOXA Short Documentary Award na Festiwalu Filmów Dokumentalnych DOXA w Vancouver w 2013 r. Współpracował z Dorotą Kędzierzawską jako drugi reżyser przy filmach „Pora umierać” i „Jutro będzie lepiej”.  Ostatni z tych filmów został nagrodzony na 61 Festiwalu Filmowym w Berlinie. Jego najnowszy film, który zrealizował jako operator to „Mów mi Marianna” w reż. Karoliny Bielawskiej.

 

Mów mi Marianna  75min.

Polski film dokumentalny rok produkcji 2015,

reżyseria i scenariusz: Karolina Bielawska,

operator filmowy: Kacper Czubak

 

Spotkanie odbędzie się 27 lutego o godz. 18:30

w sali konferencyjnej Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy, ul. Koszykowa 26/28,

gmach im. St. Kierbedziów

Wstęp wolny!