Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu DWUGŁOS NA CIEKAWY TEMAT, tym razem proponujemy projekcję filmu dokumentalnego "Nie mów mi jak mam umierać", oraz spotkanie z autorem. Scenariusz i reżyseria Krzysztof Fus i Andrzej Jastrzębski.

Goście spotkania: 

Krzysztof Fus - Twórca zawodu kaskadera filmowego w Polsce. Twarz Krzysztofa Fusa widzom nie jest powszechnie znana, mimo że wystąpił w tysiącu filmów fabularnych, przedstawień teatralnych,odcinków seriali i imprez kaskaderskich. Pierwszy profesjonalny kaskader w Europie wschodniej Duble 72  największych aktorów polskich już nieżyjących. Etatowy dubler Zbigniewa Cybulskiego, wielbiciel i dubler Gustawa Holoubka. Trener sportów walki judo i boks. Spadochroniarz, uczeń sławnego pilota Stanisława Maksymowicza. Kończy książkę o historii zawodu kaskadera w Polsce i na Świecie.

Andrzej Skorski - absolwent ASP w Poznaniu, współpracuje jako jeden z operatorów przy Festiwalach Zawodów Filmowych i tworzeniu filmów z Krzysztofem. Znajomość z Krzysztofem zaczęła się przy pracy nad filmem o Zbyszku Cybulskim.

 

24 kwietnia  (poniedziałek)  godz. 18.30

Biblioteka Publiczna przy ul. Koszykowej 26/28.

Sala Konferencyjna     

wstęp wolny