Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

10 maja. Godz. 18.00 – Dyskusje Nieuczesane (o literaturze). Odcinek pierwszy: Dlaczego Masłowska przestała pisać?

Serdecznie zapraszamy do rozmowy poświęconej tytułowemu zagadnieniu. Dyskusja będzie prowadzona przez Marcina Bełzę i Wojciecha Albińskiego, autora opowiadań w ramach wymyślonego przez nich, nieregularnego cyklu spotkań poświęconych literaturze – w atmosferze nie seminaryjnej, ale też nie kawiarnianej. Pomysłodawcy wyobrażają sobie spotkania jako rodzaj hyde parku poświęconego literaturze, gdzie każdy przychodzący z ciekawą propozycją, może uczynić ją przedmiotem przyszłego spotkania.

 Na najbliższym spotkaniu o tyle jest o czym rozmawiać, że Dorota Masłowska po dwóch entuzjastycznie przyjętych powieściach i dramatach, w jakiejś mierze wymownie milczy – przynajmniej w zakresie literatury wysokiej.

 Co więcej - różne interpretacje prozy autorki przez prowadzących (wg Albińskiego Masłowska co prawda wyraża lęki polskiej inteligencji, ale jednak porusza się w paradygmacie ‘ekonomii pogardy’; wg Bełzy, dotyka Realnego, jako pierwsza tak brawurowo i bezkompromisowo wciągnęła w dyskurs literacki wyparty, dominujący i wstydliwy krajobraz polskich wartości) sprawiają, że dyskusja może wymagać określenia własnego stanowiska, co podniesie atrakcyjność samego spotkania.

Zapraszamy. Do zobaczenia. 18.30. Środa. 10 maja.

Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego.
ul. Koszykowa 26/28

Szukaj na stronie