Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Zapraszamy na spotkanie z prozaiczką Agnieszką Meyer, autorką powieści „Karmin”. Poprowadzi je Wioleta Sadowska, twórczyni blogu literackiego „Subiektywnie o książkach”, a po zakończeniu części oficjalnej gość wieczoru zaprosi na mały poczęstunek.

Jak powiedziała Autorka, jej książka to pozornie opowieść o miłości, ale nie tylko kobiety i mężczyzny, również miłości do języków, natury, książek oraz pamięci. Daleka historia styka się tu z dzisiejszą technologią a dawne pigmenty z muzyką The National czy Radiohead. To opowieść o szansach, które otrzymujemy tylko raz i przeszłości, która odpryskiem pojawia się w innym miejscu globu i w innym wieku. I o Księdze z Kells, która przez warstwy czasu połączy bohaterów.

Z kolei znana pisarka Sylwia Chutnik napisała o „Karminie”:
Jest coś w powieści Meyer, co nie pozwala się od niej oderwać. Może to kosmopolityzm, wielojęzykowość? Z jednej strony bohaterowie przemierzają świat i wszędzie czują się u siebie, z drugiej są mocno związani z ojczyznami. Są dla nich ostoją bądź przekleństwem. (…) Historia opowiedziana przez Agnieszkę Meyer to jak uwspółcześnione “Imię róży”, gdzie trucizną stają się relacje między ludźmi. 

20 czerwca 2017 (wtorek), godz. 18.00.

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy, ul. Koszykowa 26/28

Sala Konferencyjna, Gmach im. St. Kierbedziów

Wstęp wolny