Zapraszamy na spotkanie z Martą Zaborowską z okazji premiery najnowszej powieści kryminalnej tej autorki zatytułowanej „Jej wszystkie śmierci”.

Marta Zaborowska zadebiutowała w roku 2013 bestsellerową książką „Uśpienie”, do której wprowadziła postać detektywa Julię Krawiec. Bohaterka, rozwódka samotnie wychowująca córkę, stała się wiodąca postacią kolejnych powieści, „Rajskich ptaków” oraz „Gwiazdozbioru”, za który autorka otrzymała nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru przyznawaną corocznie przez Stowarzyszenie Miłośników Kryminału i Sensacji „Trup w Szafie” oraz Instytut Książki.

Spotkanie poprowadzi Piotr Kitrasiewicz, który w rozmowie z gościem poruszy jednocześnie problemy kondycji współczesnej polskiej literatury kryminalnej.

23 października 2017

godz. 18.00

Sala konferencyjna, gmach im. St. Kierbedziów

Ul. Koszykowa 26/28

wstęp wolny.


Śmierć na pozórJej wszystkie śmierci 500 RGB 300dpi

 

Czy można wymazać z pamięci swoją przeszłość? Czasem jest to niemożliwe. Erwin Cis próbuje nie żyć przeszłością, ale pewnego dnia ona sama do niego powraca…Zapierający dech w piersiach kryminał z Czarnej Serii nakładem Wydawnictwa Czarna Owca ukaże się już 25 października.

Erwin Cis wymazał z pamięci swoją przeszłość. Kiedy pewnego dnia podnosi słuchawkę telefonu, dowiaduje się, że ktoś dla niego ważny pozostawił przesyłkę, po którą ma się zgłosić do warszawskiej kancelarii prawnej. Nadawcą przesyłki jest dawna miłość Erwina, Izabela. Od Polski dzielą go setki kilometrów, a z dziewczyną nie widział się od czasów studiów. Nie wie, jak potoczyły się jej losy ani dlaczego zostawiła dla niego kopertę z tajemniczą zawartością. Po przyjeździe do kraju czeka na niego szokująca wiadomość – Izabela nie żyje. Jej śmierć tylko na pozór wydaje się sprawą zamkniętą. Erwin, nie mogąc uwolnić się od wspomnień o Izabeli, zrobi wszystko, by poznać, jak wyglądały ostatnie dni życia dziewczyny.