FLP spotkanie 8 01 18 1920x1080pxBiblioteka Publiczna m.st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego wraz z Wydawnictwem Słowa i Myśli serdecznie zapraszają 08 stycznia o godz. 18:00 na spotkanie z Jolantą Pisarek i Pawłem Fortuną, autorami książki Filmowy leksykon psychologii.

Filmowy leksykon psychologii jest jedynym w swoim rodzaju kursem psychologii. Przygotowano go z myślą o osobach, które cenią sobie rzetelną wiedzę podaną w nieakademicki sposób.

Wybrane przykłady filmów pełnią rolę sugestywnej i zarazem czytelnej ilustracji omawianego zagadnienia. Aby zgłębianie meandrów ludzkiej psychiki było jeszcze przyjemniejsze, poszczególne hasła wzbogacono o kadry i dialogi filmowe, a także podano przykłady innych obrazów wartych obejrzenia.
W największym skrócie Filmowy leksykon psychologii to 111 haseł, 650 filmów i co najmniej 1000 życiowych inspiracji.

Opinie i rekomendacje:

Unikalna na polskim rynku wydawniczym pozycja popularyzująca psychologię, która wykorzystuje kino do tego, by o psychologii opowiadać w sposób interesujący i intrygujący. To się Autorom książki absolutnie udało.
Marcin Pieńkowski/Nowe Horyzonty

Książka ma duże walory poznawcze, ale też skłania do refleksji nad tym, czy zachowania, przemyślenia oraz przeżycia bohaterów przedstawionych filmów nie są też naszymi i czy nie potrzebujemy pomocy. Gratuluję Autorom tak ciekawej książki – przeczytałam ją z dużym zainteresowaniem.
prof. dr hab. n. med. Anna Grzywa

„Filmowy leksykon psychologii” to doskonała pozycja dla wszystkich chcących dowiedzieć się więcej na temat problemów psychologicznych, a także dla miłośników kina. Dzięki tej książce z pewnością można odkryć ulubione filmy na nowo.
Ocena – 8/10
Jagoda Kicka/Na Ekranie

Autorzy są pasjonatami tematu. Widoczne jest ogromne zaangażowanie i twórcze ujęcie poszczególnych zagadnień.
dr hab. n. med. Jolanta Masiak

Pokażcie mi Czytelnika, który nie odnalazłby siebie w jednym ze 111 haseł i 650 filmów…
Wiesław Kot/krytyk filmowy

Zapraszamy!

Wstęp wolny!

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy, ul. Koszykowa 26/28.

Gmach im. St. Kierbedziów