ksiazki z dobrej polkiZapraszamy na prezentację książki Włodzimierza Paszyńskiego "Książki z dobrej półki" i na rozmowę o dobrej literaturze z autorem i prowadzącą spotkanie, krytyczką literatury Kazimierą Szczuką.


"Paszyński proponuje krótkie eseje, poświęcone różnym lekturom; nie układa ich chronologicznie ani geograficznie. Jego praca staje się swoistym ogrodem, w którym czytelnik może swobodnie dobierać książki. Nie jest to jednak ogród nieplewiony, przeciwnie, wszystkie lektury dobrane są starannie, z namysłem, każda z nich jest jakimś wymownym znakiem czasu, w którym powstała i każda z nich wpisuje się w wielki dialog pomiędzy dawnymi i nowymi latami."
Ze wstępu Tomasza Wroczyńskiego 

Włodzimierz Paszyński to warszawski nauczyciel-polonista. W latach 80-tych był jednym z animatorów tzw. oświaty niezależnej, członkiem redakcji wydawanego w podziemiu pisma Tu Teraz. Współtworzył pierwszą w Polsce klasę autorską (w XXXIX LO w Warszawie), 1 Społeczne LO (późniejszą Bednarską) i Kolegium nauczycielskie w Warszawie. Współautor programów nauczania i podręczników do języka polskiego z cyklu Pamiętajcie o ogrodach.

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego, ul. Koszykowa 26/28
5 lutego 2018 (poniedziałek) godz.18:00
Wstęp wolny