Serdecznie zapraszamy w ramach cyklu spotkań DWUGŁOS NA CIEKAWY TEMAT - na pokaz filmu "Kumple" oraz rozmowę z jego reżyserką Joanną Kaczmarek.

Bohaterem filmu jest niewidomy maratończyk - w kompletnej ciemności przebiegł ponad 100 maratonów. Rysiek, żeby móc biegać musi mieć jednak obok siebie przewodnika. Wcześniej jest to syn, od paru lat jest nim Felek. „Kumple” to pełna humoru historia o bieganiu, przyjaźni i umiejętności cieszenia się z małych rzeczy w życiu. Film, który przełamuje stereotyp postrzegania osoby niepełnosprawnej.

„KUMPLE” film dokumentalny SF Kronika 2013
reż. Joanna Kaczmarek - reżyserka i scenarzystka, absolwentka Reżyserii Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego, Uniwersytetu Śląskiego Katowicach.
Studiowała również Wiedzę o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie. Członkini zarządu Stowarzyszenia Kobiet Filmowców. Zrealizowane przez nią podczas studiów na WRiTv krótkometrażowe etiudy fabularne pokazywane były na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą. Autorka filmów dok. m.in.: „Gośka gola!“ (Studio Munka); „Kumple“ (SF Kronika). W ramach programu Teatroteka zrealizowała spektakl telewizyjny „Dzień dobry, wszyscy umrzemy“. Autorka scenariuszy do seriali telewizyjnych. Obecnie pracuje nad swoim pełnometrażowym debiutem fabularnym.

Zamknij oczy i spróbuj przebiec 42 km! Niemożliwe?
Przyjdź i obejrzyj film!!!

 

Sala konferencyjna biblioteki

26.02.2018  (poniedziałek) godz. 18.30

Wstęp wolny
Zapraszamy !!!