Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

O kulisach operacji dyplomatycznych opowie w najbliższy wtorek 27 marca w Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy ambasador RP Jan Wojciech Piekarski. Okazją do wysłuchania opowieści jednego z najsłynniejszych polskich dyplomatów będzie niedawna premiera jego książki „Polski Most Szpiegów”, będącej wywiadem-rzeką przeprowadzonym przez dziennikarza Łukasza Walewskiego.

 spotkanie

Szczegóły dotyczące spotkania:

Uczestnicy: Jan Wojciech Piekarski, Łukasz Walewski

Prowadząca: dr hab. Katarzyna Pisarska

Miejsce: Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy (Sala konferencyjna gmachu im. St. Kierbedziów, ul. Koszykowa 28/26)

Data: 27 marca (wtorek) godz. 18.00

Wstęp wolny. Więcej szczegółów:

https://www.facebook.com/events/1788511721444043/

O książce:

Zakulisowa prawda o polskiej dyplomacji

Kiedy w 1966 roku młody chłopak z Radomia wyjeżdżał jako tłumacz na Daleki Wschód, nie wiedział, że to początek błyskotliwej kariery dyplomatycznej. Nie przeczuwał też, że czeka go szereg niebezpiecznych operacji, w których odegra kluczową rolę.

Do Laosu trafił w samym środku wojny domowej. W Iranie zastała go rewolucja, podczas której ukrywał się wraz z rodziną w budynku ambasady, gdy tłum na zewnątrz skandował: „Śmierć obcym!”. Po zerwaniu stosunków dyplomatycznych między USA a Irakiem to właśnie on – do niedawna urzędnik „zza żelaznej kurtyny” – przeprowadził spektakularne negocjacje zmierzające do uwolnienia amerykańskiego obywatela z irackiego więzienia Abu-Ghraib.

Oto pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia polskiego ambasadora Jana Wojciecha Piekarskiego. Opowieść o negocjacjach, szpiegach, współpracy z wywiadem PRL, a także szlifowaniu wizerunku polskich prezydentów, premierów i ministrów podczas szefowania Protokołowi Dyplomatycznemu.