Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Drodzy Czytelnicy

W sobotę 8 września 2018 zapraszamy na kolejną odsłonę, organizowanego przez Prezydenta RP, Narodowego Czytania. Tegoroczna akcja Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku główną lekturą Narodowego Czytania zostało „Przedwiośnie” – jedna z najsłynniejszych powieści Stefana Żeromskiego (1924). „Wiele zawartych w książce pytań jest dzisiaj w Polsce aktualnych, dlatego wydaje się ona ważna, warto ją przypomnieć i przeczytać” – powiedział Prezydent Andrzej Duda. Do tej pory ukazało się około 120 polskich i ponad 10 zagranicznych wydań „Przedwiośnia”. Dzieło doczekało się również dwóch ekranizacji (1928, 2001).

W Bibliotece na Koszykowej będzie można zobaczyć prezentację archiwalnych wydań „Przedwiośnia” oraz posłuchać nagrania aktorskiej interpretacji powieści. Wszystkich uczestników zapraszamy również do wspólnego czytania fragmentów „Przedwiośnia”. Specjalnie na potrzeby tegorocznej akcji Narodowego Czytania adaptację dzieła przygotował krytyk literacki i felietonista Andrzej Dobosz.

Czytanie „Przedwiośnia" rozpocznie się o godz. 12.00 w Sali Konferencyjnej.

Zapraszamy!

 

1806 banner poziomy narczyt n2 5000