Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy-Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego zaprasza na cykl spotkań ROZMOWY O KSIĄŻKACH


Gościem drugiego spotkania będzie Dorota Masłowska - pisarka, autorka sztuk teatralnych i felietonistka. Zadebiutowała w 2002 roku powieścią "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, która wstrząsnęła polskim życiem literackim. Wydany dwa lata później "Paw królowej” przyniósł jej nagrodę literacką Nike. W 2012 ukazała się powieść "Kochanie, zabiłam nasze koty”. W 2013 roku, nakładem Wydawnictwa Literackiego wydany został wywiad rzeka z autorką pt. "Dusza światowa", rok później adresowana do dzieci i dorosłych książka "Jak zostałam wiedźmą", zaś w 2015 i 2017 roku ukazały się dwa zbiory jej felietonów, "Więcej niż możesz zjeść" i "Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu". W 2018 roku Masłowska powróciła hip-hopowym poematem "Inni ludzie”.
Jej dramat "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” wystawiany był m.in w Australii i USA. Za napisaną dla Teatru Rozmaitości sztukę "Między nami dobrze jest” (2008) otrzymała nagrodę Ministra Kultury. W 2014 roku pod pseudonimem Mister D ukazała się jej płyta "Społeczeństwo jest niemiłe”.

Rozmowę z autorką poprowadzi Justyna Sobolewska, krytyczka literacka, pisarka, dziennikarka tygodnika POLITYKA.

16 października 2018, godz. 18.00
Sala konferencyjna, gmach im. St. Kierbedziów
Koszykowa 26/28

rozmowy2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szukaj na stronie