Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Zbrożkiem, autorem książki - Latynoska euforia z Hollywoodem w tle. Jest to opowieść o podróżach, ciężkiej pracy, studiach, show-biznesie, dublerach, kaskaderach…


okladka latynoska euforia final v4


Andrzej Zbrożek – w Ameryce Łacińskiej zaczynał jako nielegalny robotnik, klepiąc biedę w niebezpiecznej dzielnicy Mexico City. Studiował na znanej uczelni Universidad Nacional Autonoma de Mexico. Po wielu perturbacjach wylądował w show-biznesie, gdzie pierwsze kroki stawiał jako model na wybiegu. Trafił do filmu, pracując jako dubler oraz kaskader, zastępował na planie słynne gwiazdy Hollywoodu (Burta Lancastera, Gregory’ego Pecka, Timothy’ego Daltona, Arnolda Schwarzeneggera i innych). Grał także jako aktor drugoplanowy. Był to jego sposób na życie i przetrwanie. Kumpel latynoskich żuli i obiboków oraz przyjaciel dyplomatów i artystów. Przyjmowany na salonach meksykańskiego establishmentu i bywalec slumsów. Swoim doświadczeniem i wspomnieniami podzielił się mi. in. w telewizyjnym programie „Świat się kręci”, będąc gościem Agaty Młynarskiej. Jako wytrawny obserwator życia, wojażer i wagabunda o gorącej głowie i otwartych horyzontach podpatrywał i notował wszystko, co widział, przeżywał i w czym uczestniczył. Od kilku lat przebywa w Polsce, pracuje jako lektor języka hiszpańskiego.

7 grudnia (piątek), godz. 18.00.
Sala Konferencyjna Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy - Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego przy ul. Koszykowej 26/28.
Wstęp wolny.