Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Dział Sztuki, Rzemiosł Artystycznych i Kartografii Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy - Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego ma zaszczyt zaprosić na kolejne spotkanie z cyklu RozKOSZE filozofowania o sztuce:

"ŁATWO KRYTYKOWAĆ?" 

Można czasem zetknąć się z opinią, że krytyka sztuki jest wtórna wobec samej sztuki i jako taka jest zbędna. Można również usłyszeć zdanie, że krytykiem może być każdy, bo każdy może oceniać. Trudno się z tymi sądami zgodzić. Trudno bowiem sobie wyobrazić sztukę ostatnich 200 lat bez krytyki sztuki odpowiedzialnej za artystyczne sukcesy i porażki. I choć, istotnie, każdy na swój sposób może być krytykiem, to nie każdy może być dobrym krytykiem. W trakcie spotkania przeanalizujemy możliwe cele krytyki artystycznej i podstawowe problemy z nią związane.

W trakcie wykładów  Mateusza Salwy (Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego) oraz Mateusza Skrzeczkowskiego (Instytut Kultury i Komunikowania Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS) będziemy przyglądać się historycznym i współczesnym definicjom sztuki, poszukiwać korzeni estetyki filozoficznej, analizować problemy związane z interpretacją dzieł sztuki.

Spotkanie odbędzie się w środę 9 stycznia o godz. 18.30 w sali konferencyjnej Biblioteki na Koszykowej.

RozKOSZE 2019 01 09 kseroA3

RozKOSZE program v2 kseroA3

Szukaj na stronie