Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Dział Sztuki, Rzemiosł Artystycznych i Kartografii Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy - Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego ma zaszczyt zaprosić na kolejne spotkanie z cyklu RozKOSZE filozofowania o sztuce "NA MOJE OKO...".

"Co artysta chciał przekazać?" - zapewne każdy kiedyś borykał się z tym pytaniem, próbując zinterpretować obraz, zwłaszcza abstrakcyjny. Wyznacza ono jednak tylko jeden z biegunów myślenia o tym, na czym polega rozumienie sztuki. Biegun przeciwległy wyznacza zaś przekonanie, że każdy może dowolnie - na swoje oko - interpretować to, co widzi. Który z tych poglądów jest słuszny? Może żaden? A może dadzą się one ze sobą pogodzić?

Na spotkaniu przyjrzymy się głównym problemom związanym z interpretowaniem dzieł sztuki i spróbujemy odpowiedzieć na powyższe pytania. 

W trakcie wykładów  Mateusza Salwy (Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego) oraz Mateusza Skrzeczkowskiego (Instytut Kultury i Komunikowania Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS) będziemy przyglądać się historycznym i współczesnym definicjom sztuki, poszukiwać korzeni estetyki filozoficznej, analizować problemy związane z interpretacją dzieł sztuki.

Spotkanie odbędzie się w środę 20 lutego o godz. 18.30 w sali konferencyjnej Biblioteki na Koszykowej.

RozKOSZE 2019 02 20 kseroA3

RozKOSZE program v2 kseroA3