Zapraszamy na spotkanie poetycko-muzyczne poświęcone twórczości Agnieszki Osieckiej i Bułata Okudżawy. Spotkanie odbędzie się w środę 23 października o godzinie 18:00.

Przed Państwem wystąpią:
Igor Bielow, poeta, tłumacz polskiej poezji
Yanka Rosjanka, wokal, gitara
Andrzej Lewandowski, wokal, gitara
Artur Gancarz, wokal, gitara.

Wstęp wolny.

Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie "Za Wolną Rosję", Fundację WOT przy wsparciu Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy, dofinansowane przez m.st. Warszawę w ramach programu edukacji kulturalnej.

 Przedstawiamy uczestników spotkania:
IGOR BIEŁOW Igor Belov - poeta i tłumacz, urodził się w Leningradzie w 1975 roku. Jego wiersze i tłumaczenia polskiej, ukraińskiej i białoruskiej poezji i prozy ukazywały się w wielu czasopismach. Laureat ogólnorosyjskiej nagrody literackiej «Еuryka!» (2006), laureat międzynarodowego literackiego konkursu imienia Maksymiliana Wołoszyna (2011), laureat poetyckiego konkursu imienia Nikolaja Gumilowa (2013), stypendysta Ministerstwa kultury Rosji (2003), Szwedzkiego institutu (2007), Ministra kultury Polski «Gaude Polonia» (2009, 2012) i Polskiego Instytutu Książki (2013). Uczestniczył w szeregu akcji literackich w Rosji i za granicą. Jego wiersze zostały przetłumaczone na języki angielski, niemiecki, szwedzki, fiński, polski, estoński, łotewski, litewski, ukraiński i białoruski. Należy do Związku Pisarzy Rosyjskich i rosyjskiego PEN-centrum. Autor tomów wierszy Cały ten jazz (Kaliningrad, 2004) i Muzyka nie dla grubych (Kaliningrad, 2008). W roku 2015 w Moskwie ukazał się autorski tom jego przekładów wierszy Marcina Świetlickiego 100 wierszy o wódce i papierosach.

YANKA ROSJANKA (Yanka Rosjanka) - rosyjska artystka młodego pokolenia, która pochodzi z serca Syberii, miasta Tomsk. Utalentowana nie tylko muzycznie - gra i śpiewa - ale także aktorsko. Od siedmiu lat mieszka w Polsce, gdzie propaguje kulturę rosyjską, koncertując i grając w spektaklach. Jej koncertowy repertuar zawiera zarówno rosyjskie dumki i ballady, utwory Okudżawy, Wysockiego jak i bardziej nowoczesne rockowe brzmienia.

ANDRZEJ LEWANDOWSKI Andrzej Lewandowski – wykonawca poezji śpiewanej. Interesuje się muzyką autorską, Wykonuje piosenki Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena, Boba Dylana oraz Jacka Kaczmarskiego. Śpiewa w językach polskim, angielskim i rosyjskim.

ARTUR GANCARZ urodził się w Polsce. Artur jest aktorem Śródmiejskiego Teatru Muzycznego, ma za sobą liczne występy. Artur jest dwukrotnym laureatem 1 stopnia konkursu "Wolodia pod Szczelincem” 2017-2018; laureatem 2 stopnia Międzynarodowego Konkursu Piosenki "Tropami Wysockiego" 2017.

W tle wydarzenia: fot. Marta Rzepka photographer

 

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na stronie www.koszykowa.pl