Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 


Akapit Press Moja pierwsza książka IG

„Moja pierwsza książka – videotutorial dla młodych czytelników” to wirtualne spotkania-warsztaty  dla niedorosłych (w wieku 10-14 lat), którzy marzą o tym, by zostać pisarzem lub ilustratorem. Patronem wydarzenia jest Muzem Książki Dziecięcej.

Znani i nagradzani autorzy opowiedzą o tajnikach swojej pracy i dadzą młodym twórcom konkretne wskazówki:

– jak ćwiczyć warsztat literacki w domu i w szkole?

– skąd czerpać inspirację?

– jak stworzyć wiarygodnych bohaterów, wyposażyć ich w niepowtarzalne charaktery i własny język?

– jak krok po kroku skonstruować fabułę, która wciąga od pierwszej strony?

A wreszcie:

– jak zilustrować napisaną historię?

– czym jest storyboard i jak go stworzyć?

– jakich materiałów i przyborów używać do profesjonalnego ilustrowania?

Po serii filmów warsztatowych młodych uczestników czeka zadanie – napisanie i zaprojektowanie swoich książek oraz nagranie filmu, na których je zaprezentują. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone przez wydawnictwo Akapit Press, organizatora konkursu. Do wygrania jest czytnik e-booków oraz książki z autografami pisarzy biorących udział w akcji.

Do projektu wydawnictwo zaprosiło swoich najlepszych autorów, którzy odbyli setki spotkań z dziećmi i młodzieżą w Polsce i za granicą:

Agnieszka Tyszka – autorka ponad 40 powieści. Laureatka Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu”. Dzięki jej książkom dzieci zanurzają się w świat wyobraźni, kształtują swoją wrażliwość językową i społeczną, młodzież zaś może skonfrontować się z trafną obserwacją jej świata.

Sergiusz Pinkwart – pisarz, dziennikarz, podróżnik, bloger podróżniczy, a także muzyk klasyczny. Autor powieści, książek dla dzieci, przewodników turystycznych. Wszechstronny i dowcipny, potrafi zaangażować literacko nawet najmłodszych!

Ewa Karwan-Jastrzębska – pisarka, scenarzystka i dziennikarka radiowa. Ma w swoim dorobku kilkanaście powieści dla dzieci i młodzieży. Znakomicie odnajduje się w świecie mediów społecznościowych, którymi zajmuje się również zawodowo.

Katarzyna Majgier – autorka 19 książek dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. W 2007 roku została laureatką Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego za książkę „Amelka”. Prowadzi warsztaty dziennikarskie, pisarskie oraz plastyczne. Zaangażowana blogerka i entuzjastka mediów społecznościowych, dzięki którym utrzymuje stały kontakt z fanami swoich książek.

Marta Fox – ma w dorobku kilkadziesiąt książek, w tym tomiki poezji. Pracowała jako nauczycielka języka polskiego w liceum, bibliotekarka i dziennikarka. Została uhonorowana przez Polską Sekcję IBBY w konkursie „Książka Roku” 1995 i 2000. W roku 2006 otrzymała odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”;

Joanna Kmieć – pisarka i ilustratorka, nauczycielka przedszkola, absolwentka pedagogiki wieku dziecięcego na Uniwersytecie Łódzkim.

Videotutoriale będą publikowane od 22 do 27 czerwca na kanale YouTube oraz fanpage’u na Facebooku wydawnictwa Akapit Press. Konkurs potrwa od 28 czerwca do 31 lipca i zostanie rozstrzygnięty w dniach 1–15 sierpnia. Na stronie wydarzenia na Facebooku (https://www.facebook.com/events/181947379889250/) będą pojawiać ciekawostki dotyczące akcji.

Akcji patronują: Radio Łódź, Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie, portale literackie Czytam to i Biblioteka Inspiracji. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. Filmy zostaną w całości udostępnione oraz dostosowane do potrzeb osób głuchoniemych poprzez umieszczenie napisów.